osaisiko joku kertoa millainen tuo ilmaisuun painottunut ryhmätilanne voisi olla? ja millaisia asioita haastattelussa kysytään? ja onko kirjallinen koe essee vai jotain sanaselityksiä?
jkl varhaiskasvatuksen pääsykokeet
...
5518
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itse olin tuossa ilmaisutaidon ryhmässä jokunen vuosi sitten. Lausuimme runoja erilaisilla tunteilla (vihaisesti, iloisesti jne.), leikimme karhuja yms. Neuvoisin, että anna kaikkesi ja uskalla heittäytyä mukaan.
Muista osioista en uskalla mitään sanoa, ovat kadonneet jo muistista todella tehokkaasti.
toivottavasti ei tartte alkaa mitään runoja lausumaan:>
Ne "runot" oli sellasia pätkiä. Ei mitään Tommy Tabermannia vaan lähinnä luokkaa "Iso puu, taivaalla kuu, kukkuluuruu" :)
heti kasvoi innostus runojen lausuntaankin jos ne ei kerran mitään semmosia tabermaneij ole:D vielä kun saisi tämän kirjan sisällön painumaan mieleen:/ ei paljon ehtinyt lukea kun oli niin paljon muita kokeita joihin panostin enemmän.. :/
on tullut tulokset?