Minnekkähän lie se pirttihirmu männy, ku ei oo näkynä kylillä pitkään aikaan. Onneksi ei oo näkynyt.
Pirttihirmu
17
1907
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tuosta kauaa oo, ku kaupitteli jottai hömppee netissä. Jos tarkoitat tätä eukkoo.
- Anonyymi
Muuttanut.siiliin jos tarkoitat sitä erästä ämmäa
- Anonyymi
Miks se siiliin meni? Joko se sai terrorisoitua tarpeeksi Lapinlahdella? Sai paljo pahaa aikaan täällä.
- Anonyymi
Sekö joka aikoinaan teki itse kasvomaskeja ja möi niitä. Tuoksuivat ihan oikeesti pill....lle. Oli varmaan tehnyt ne käytetyistä pikkareista.
- Anonyymi
Ei terrorisoisi lapsiaan edes, vaan antaisi heidän olla rauhassa.
- Anonyymi
Ohittiko jo leppävirranitaliankin
- Anonyymi
Tuollahan tuo näkyi kylillä yhä pyörivän.
- Anonyymi
Ai tämä raha pummi, ei taida kylillä iljetä liikkua. Kuulin että se on velkaa lähes koko Suomelle. Muitakin epämääräisiä juttuja kuullut kyliltä.
- Anonyymi
Riistakavulla näkkyy tietä rapsuttelovan.
- Anonyymi
Sellaisia tarinansepittely kerjäläisiä ei nykyaikana paljoa muuallakaan olekkaan jotka eivät jollaintapaa olisi olleet vaikkapa vain vaatimattomastikin korona-ajan joko suorien tai epäsuorien toimitusjohtajien jonkinlaisia juoksupoikia ja pika-apulaisia, aina kun omankoirankin muisti alkaa vähitellen itseään näkemään, ei se silloin ehdi paljoa muistaakkaan miksi ja minkä varjolla oli viimeksi ja mitäkin salamaa itseensä hinkunutkaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Riistakavulla näkkyy tietä rapsuttelovan.
Uuvvet riistastusmajat.
- Anonyymi
Missä pirttihirmu on
- Anonyymi
Kunnan elättinä jatkaa elämää Siilissä. Ihme eläjiä. Pummeja kumpikin.
- Anonyymi
Antakeepa tunto merkit nii ossoon kuikuila kavun kulumissa ja informoija teitä että miten männöö ja minne männöö. kulukooko se ratikalla vae luuvalla? vae miten?
- Anonyymi
Muikku suupielessä heti asioituaan.
- Anonyymi
Kovastippa tunnutta häntä kaipailevan.
- Anonyymi
Ei ollut pusipusi tyyppinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk532047Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna901405Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.611234Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll641153- 1141091
- 67916
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur72889Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j65854Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise8801Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍72779