Oriveden palokunta valppaana

Oriveden postin jakelukeskus vuorossa. Useita yksiköitä paikalla.
2494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomessakin sanotaan olevan jo terroristeja tai niiksi muuntautuvia tihutyöntekijjöitä, jotka tekevät pyromaani-iskuja. Olkaapa kansalaiset valppaina epämääräisten liikkujien kohdalla ja voisi ottaa kännykkäkuvan henkilöstä, jos vaikka jotain ilmenee. Asiasta varoitteli jo Puolan ulkoministeri Suomi Areena-keskustelussa. Iskut voivat olla muunkinlaisia kohdistuen tehtaisiin, sähköön ja elintarvike tai mihin vain. SILMÄT TARKKOINA.

Äänestä
  • Se saattaa olla naapurin Pena!

    Näin sillä yksi päivä' sytkärin kädessä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oriveden postin jakelukeskus vuorossa. Useita yksiköitä paikalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu