Rengaspaineet?

Minulla on vanha nelipuolikas LTD. Millaisilla rengaspainella kannattaisi ajaa. Nyt soutaa ja huopaa eli paineet ilmeisesti alhaalla.
3711
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

2.0 kg/cm2

Äänestä

Vastasin hieman hätäisesti. Paineet on 2.o bar sekä edessä että takana opaskirjojen mukaan. Minun LTD on varsin vakaa näillä paineilla. Renkaina Pirellit.

Äänestä
  • Kiitos!

    Olen mopoillut jo neljä kesää, mutta edelleen aika merkonomi muutamissa asioissa. En kuitenkaan niin merkonomi, etten kehtaisi kysyä. ( Anteeksi vaan kaikki oikeat merkonomit. Ei mitään hlökohtaista. Merkononi itsekin )

    Ajellaan varovasti! Tilastot näyttävät aika synkiltä alkukesän osalta. Se tietää myös todennäköisesti korotusta vakuutusmaksuihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Markku kirjoitti:

Minulla on vanha nelipuolikas LTD. Millaisilla rengaspainella kannattaisi ajaa. Nyt soutaa ja huopaa eli paineet ilmeisesti alhaalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu