Ikäsyrjintä

Pitkittynyt työllisyys ja yli 50 vuoden ikä vähentävät mahdollisuuksia saada töitä.
6210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä tasa-arvon vuoksi pitää saada mahdollisuus päästä kouluun ekalle luokalle piirtää pikku-ukkoja!

Äänestä

Työvoimatoimistoon joo joo!

Äänestä

Ikärasismii ja hallitus ei tee mitään!

Äänestä
  • Tekee se. Nostaa eläkeikää ettei vaan nuorille vapautuisi työpaikkoja.

    Äänestä

  • Kyllä se hallitus leikkaa.

    Äänestä

Sä menit vartiotoimistoon joo joo
Viikon kurssi ja valmis oot
Vartiotoimistoon joo joo

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pitkittynyt työllisyys ja yli 50 vuoden ikä vähentävät mahdollisuuksia saada töitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu