Myynti siirtyy Ruokakauppoihin,,
Alkokaupat lopetetaan
Anonyymi-ap
15432
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Joutaski
Miten ne juustoportin päivystäjät sitten tietää kuka ostaa viinaa jos sen myynti siirtyy ruokakauppoihin?
Huja kysymys,,
eihä wiinakaupassakaan aina käy varsinainen asiakas, vaan renki,,
,, tai ajavat Pulkkilaan, tai Kiuruvelle ja samalla käy Tokmannilla,,
Sitäkin mutta naapurikunnissa kärsämäen "parempi väki" viinansa hakee ja juo ne piilossa ettei kukaan näe.
Jep. Ei ulkomaillakaan ole mitään "alkoa". Ei italiassa, espanjassa, saksassa yms jne jne... Suomi on jäänne. takapajula, holhous ja kyttäys yhteiskunta. Todella kalliit ylihintaiset ryöstöhinnat.
Ei Alkot mihinkään lopu, ne ryhtyy myymään viunan ohella leipää ja maitoa, pottua ja juustoa. Kätevästi saa ostettua ruuat samalla kertaa kun käy viinakaupassa!
eipä tuota 8 rosenttista näy marketin hyllyllä,,
Mutta Alkossa näytti olevan jauhenlihaa, ruispaloja ja olttermannia jo. Näin se kehitys kehittyy!
Korjaan! kylläpä näky, nee´oo laitettu ylähyllylle ja sinnekin hyllyn perälle, eee ylettäny meikäläisellä yläraaja ottamahan, menin toiseen Markettiin,,, sama homma! täytyis olla "saxikäsi, siis semmonen saxijatkokäsi,,
Reppuveikot löytäs juomansa ,meneens se minne vaan. Se kun jano tulee,se on sillons juotavan.Ei se enää n yllätä.
Hymyilyttää (lapsentasoinen sensuuri 24/7) mutta kantaa en ota,,
Koskettiko.
Et uskalla kantaa ottaa,tiedetään kuka olet. Kirjoituksesi sen jo paljastaa. Tyylisi tiedetään.