Kaikki on ajaneet tahallaan siihen kallioon (sillä eihän kukaan voi olla niin hölmö että tekisi sen vahingossa) mikä eittämättä onkin varsin hyvä paikka lopettaa itsensä ja siksi näitä paikkoja pitääkin rakentaa lisää.
Paljon halvemmaksi tulee yhteiskunnalle kun henkisesti häiriintynyt ajaa seinään sen sijaan että ajaisi vastaantulevan rekan tai jopa mopoauton keulaan!!
Itsemurhat tulee vain lisääntymään hallituksen toiminnan ansiosta , se on kiistaton fakta joten olisi syytä piakkoin rakentaa esim käytöstä poistetuille lentokentille paikkoja jossa on kiitoradan päässä riittävän vahva betonimuuri.
Herätkää nyt kerrankin ajoissa niin säästytään ehkä muutamilta täysin sivullisilta uhreilta.
Sippolan risteyksessä ei ole mitään vikaa
7
455
Vastaukset
- Anonyymi
Ehdottomasti on vastaavia paikkoja saatava lisää
- Anonyymi
Miksi pitää särkeä autoja, miksei ne tollot käytä vaikka jotain hyppytornia ?
- Anonyymi
Jos on vaikka korkeanpaikan kammo silloin ei hyppytorni käy.
- Anonyymi
No, löytyihän se syyllinenkin. Aina on jossain muualla vikaa, muttei itsessä. Hallitus, tai EU ovat kaikkeen syyllisiä.
Kyseiset tiepätkät ovat vaarallisia, kun ajetaan vastaantulijan kaistalla, ja kurveissa oikaistaan.- Anonyymi
Nyt puhut asiaa, joka ikinen kerta kun ajaa ”vanhaa tietä”
Keltakankaalta haminaan niin joku idiootti ajaa mutkassa väärllä kaistalla vastaan. Viimeksi tänään ja 7-sarjan tummalla bemarilla, tie on tosiaan vaarallinen, lisää valvontaa kiitos.
- Anonyymi
Entisaikaan oli helpompaa:
Kahvimainos: Päättäkää päivänne Saludo kahvilla. - Anonyymi
Eihän näistä nykyajan paskahousuista ole edes itseään tappamaan.
Ennen vanhaan sekin osattiin paremmin, haulikon piiput suuhun ja POKS tai lähimetsään kaulakiikkuun.
Nyt pitää ajella vastaantulevaa päin tai jotain muuta typerää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2538218IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its2725441- 1731864
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)761770- 1891325
- 781304
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61167Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy2171030Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte1311017- 104965