Kaupan kassa ei hymyillyt ulkomaalaiselle asiakkaalle ja oli hapan Pridea kannattavalle? Miksi Ilomantsissa ollaan näin rasistisia ja syrjiviä?
Miksi rasismia ja syrjintää?
Anonyymi-ap
151055
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
No ehkä siksi, että jokainen saa olla mitä on!! Rasismia sekin taitaa olla jos ei saa olla edes rasisti rauhassa. Onneksi Ilomantsissa saa olla vielä vapaa….
Höpöhöpö, rasismi on syrjintää ihmisen etnisen ryhmän tai muun syntyperään liittyvän seikan perusteella
Ortodokskirkko. KOITTAKAAS AVATA SILMÄNNE.
Höpöhöpö, happamia ne on kaikille. Ei se ole syrjintää-
Missä muka happamia myyjiä. Ainakin siwan entinen täti on aina pelkkää hymyä
Ihminen ei ole kone. On huonoja päiviä ja hyviä päiviä, ei aina tarvitse olla suu korvissa.
He ovat itse hylkiötä! Vihaisia elämälle!
Onhan venäläiset väärentäjiä myös identiteettejä ja tuotteita ja passeja.
Täällä on monta ulkomaalaista kaupan kassaa.Ja ovat suomalaisia koska kaksoiskansalaisuus,moni kieltää syntyperänsä, en ymmärrä miksi?Kyllä suomalainen kaupan kassa on ystävällinen ja hymyilee.
Yksipuolista, sokeaa ja laiskaa argumentointia. Suomalaiset kaupan kassat eivät voi olla kaikki samanlaisia, kuten kirjoittaja väittää perustelematta väitettä.
NE ON VENÄJÄN KANSALAISIA
Miten tähän kansalaisuus liittyy?
Ei ole pakko tykätä. Hajoa, Jos huvittaa.
Minkä takia pitää mennä kaupan kassalle pride-kannatuksiaan kertomaan?
Pidä omana tietoinasi , niin saat muuallakin parempaa palvelua.
Käy kysyy ortodoksikirkosta ja tsasounalta.