Todella syvältä

älä vaan sorru

Tämä homma on todella persiistä, tilasin liittymän toukokuun puolivälissä. Piti saada sitä sun tätä.

Ei ole kuulemma tekniikka toiminut tilauksessa. Ei tullut yhteyttä, eikä mitään muutakaan. Pitäis kuulemma säilyttää kaikki vanhat tekstiviestit - jaa missä???

paska mikä paska, älä sorru.

7

2661

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitten on

      vaihtoehto?

    • meillä ainakin

      Meillä on ollut MTV3 Laajakaista/ GoHome nyt vuoden ja se on toiminut loistavasti, yhteys ei ole pätkinyt koskaan ja 512 yhteydellä nopeus on ollut mitatessa vähintään 450.
      Kertaakaan en ole tilaamisen jälkeen ollut asiakaspalveluun yhteydessä.
      Mitä paskaa siis GoHomessa on?
      Miksi pysyisin siitä erossa???

    • Ex-asiakas

      En jaksa tähän koko tarinaa selostaa mutta tässä lyhyesti GoHome-kokemukseni: Tilausprosessi oli sekava ja kesti tod. kauan, jopa itse myönsivät että kaikki ei mennyt niinkuin olisi pitänyt. Hyvitystä eivät kuitenkaan myöntäneet viivästyksistä ym. sekoiluistaan.

      Asiakkuuteni aikana joka laskussa on ollut virhe. Lupaukset poistaa ylimääräiset veloitukset tulevista laskuista eivät ole pitäneet paikkaansa.

      Tällä hetkellä nettiyhteys on ollut poikki viikon, eikä mitään arviota osata antaa asian korjautumiselle. Lupasivat hyvitystä ainoastaan niistä päivistä jolloin yhteys on ollut poikki. Täällä kotipaikkakunnallani ei montaa vaihtoehtoa laajakaistaliittymistä ole, mutta GoHomen asiakkaana en enää jatka. Saa nähdä mitä tämä irtisanomisprosessi tuo tullessaan... Olisi kiva kuulla muiden kokemuksia miten helposti GoHomesta on päästy eroon?

      • kale

        Minulla on gohomen liittymä. ainoa houno siin on se et tilaus kestää kauan. muuten on kyllä loistava sousittelen kaikille gohome liittymää ketkä jaksavat oottaa liittymän asentamista eli kärsivälliselle.


      • Tempoks

        Minulla on ollu samanlaisia ongelmia gohomen kanssa yhteys katkeillut yöllä,minulle huijausta sanonut että adsl boksi matkalla 2viikkoa mutta ei ollut matkalla nyt ostimme oman adsl boksin ja oltu vähän yli 1kk asiakkaana ja netti vaihtunu 2päivänä 8/1 netistä 1mb/512 vaikka pitäisi olla viellä 1kk 8/1 eilen soitin asiasta ja korjasivat tilanteen mutta aamulla taas 1/512 netti


      • nettihirmu
        Tempoks kirjoitti:

        Minulla on ollu samanlaisia ongelmia gohomen kanssa yhteys katkeillut yöllä,minulle huijausta sanonut että adsl boksi matkalla 2viikkoa mutta ei ollut matkalla nyt ostimme oman adsl boksin ja oltu vähän yli 1kk asiakkaana ja netti vaihtunu 2päivänä 8/1 netistä 1mb/512 vaikka pitäisi olla viellä 1kk 8/1 eilen soitin asiasta ja korjasivat tilanteen mutta aamulla taas 1/512 netti

        Ei sellasta laajakaistaa olekaan joka ei katkeile. Eikä edes sellasta yrityksen nettiyhteyttä joka ei olisi joskus polvillaan. Vaikka luulisi meidän 2000 työntekijän firmassa olevan luotettavat yhteydet niin ei ne ihan aina pelaa.


    • Maukka Perushaukka

      Vaihda Welhoon, jos mahdollista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    2. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    3. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    4. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    5. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    6. Jotenkin se harmittaa

      Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian
      Ikävä
      46
      700
    7. Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti

      Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os
      Ikävä
      2
      652
    8. Haluan kysyä vain yhden asian

      Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs
      Ikävä
      39
      579
    9. Mies aion pilata elämäsi

      Ole hyvä vaan, olet ansainnut sen.
      Ikävä
      73
      562
    10. Kauneus on katsojan silmissä

      Mitä kaunista sun silmät näkevät?
      Ikävä
      22
      512
    Aihe