Tämä homma on todella persiistä, tilasin liittymän toukokuun puolivälissä. Piti saada sitä sun tätä.
Ei ole kuulemma tekniikka toiminut tilauksessa. Ei tullut yhteyttä, eikä mitään muutakaan. Pitäis kuulemma säilyttää kaikki vanhat tekstiviestit - jaa missä???
paska mikä paska, älä sorru.
Todella syvältä
7
2580
Vastaukset
- sitten on
vaihtoehto?
- meillä ainakin
Meillä on ollut MTV3 Laajakaista/ GoHome nyt vuoden ja se on toiminut loistavasti, yhteys ei ole pätkinyt koskaan ja 512 yhteydellä nopeus on ollut mitatessa vähintään 450.
Kertaakaan en ole tilaamisen jälkeen ollut asiakaspalveluun yhteydessä.
Mitä paskaa siis GoHomessa on?
Miksi pysyisin siitä erossa??? - Ex-asiakas
En jaksa tähän koko tarinaa selostaa mutta tässä lyhyesti GoHome-kokemukseni: Tilausprosessi oli sekava ja kesti tod. kauan, jopa itse myönsivät että kaikki ei mennyt niinkuin olisi pitänyt. Hyvitystä eivät kuitenkaan myöntäneet viivästyksistä ym. sekoiluistaan.
Asiakkuuteni aikana joka laskussa on ollut virhe. Lupaukset poistaa ylimääräiset veloitukset tulevista laskuista eivät ole pitäneet paikkaansa.
Tällä hetkellä nettiyhteys on ollut poikki viikon, eikä mitään arviota osata antaa asian korjautumiselle. Lupasivat hyvitystä ainoastaan niistä päivistä jolloin yhteys on ollut poikki. Täällä kotipaikkakunnallani ei montaa vaihtoehtoa laajakaistaliittymistä ole, mutta GoHomen asiakkaana en enää jatka. Saa nähdä mitä tämä irtisanomisprosessi tuo tullessaan... Olisi kiva kuulla muiden kokemuksia miten helposti GoHomesta on päästy eroon?- kale
Minulla on gohomen liittymä. ainoa houno siin on se et tilaus kestää kauan. muuten on kyllä loistava sousittelen kaikille gohome liittymää ketkä jaksavat oottaa liittymän asentamista eli kärsivälliselle.
- Tempoks
Minulla on ollu samanlaisia ongelmia gohomen kanssa yhteys katkeillut yöllä,minulle huijausta sanonut että adsl boksi matkalla 2viikkoa mutta ei ollut matkalla nyt ostimme oman adsl boksin ja oltu vähän yli 1kk asiakkaana ja netti vaihtunu 2päivänä 8/1 netistä 1mb/512 vaikka pitäisi olla viellä 1kk 8/1 eilen soitin asiasta ja korjasivat tilanteen mutta aamulla taas 1/512 netti
- nettihirmu
Tempoks kirjoitti:
Minulla on ollu samanlaisia ongelmia gohomen kanssa yhteys katkeillut yöllä,minulle huijausta sanonut että adsl boksi matkalla 2viikkoa mutta ei ollut matkalla nyt ostimme oman adsl boksin ja oltu vähän yli 1kk asiakkaana ja netti vaihtunu 2päivänä 8/1 netistä 1mb/512 vaikka pitäisi olla viellä 1kk 8/1 eilen soitin asiasta ja korjasivat tilanteen mutta aamulla taas 1/512 netti
Ei sellasta laajakaistaa olekaan joka ei katkeile. Eikä edes sellasta yrityksen nettiyhteyttä joka ei olisi joskus polvillaan. Vaikka luulisi meidän 2000 työntekijän firmassa olevan luotettavat yhteydet niin ei ne ihan aina pelaa.
- Maukka Perushaukka
Vaihda Welhoon, jos mahdollista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke592802- 1252050
- 921758
- 1621349
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731331- 621252
- 691112
- 631090
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731059Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t33997