Kääntää osan videoiden otsikoista suomeksi ja kaikkein idioottimaisin, "katselukertaa" lukee suomeksi oikean sivupalkin videoiden alla, samalla rivillä pitäisi olla milloim video ladattu nettiin, mutta mahtuu vain yksi numero ja pisteet.
Ei tarvitsi kääntää mitään suomeksi tai olisi edes lyhyemmin "katselua", englanniksi "views" tai ei mitään tekstiä. Lisäosilla saa muutettua paljon, mutta tuohon en löydä muuta kuin poistaa kokonaan, sama onnistuisi mainosten estäjillä.
Pikkukuvan esikatselussa saa näkymään myös latauspäivän, mutta helpompi olisi nähdä suoraan. Jos on pienempi 3:4 pikkukuva niin sitten näkyy kaksi numeroa tai esim "6 päivä...". Kuukkeli vaan pilaa kaiken.
Ei tarvitsi kääntää mitään suomeksi tai olisi edes lyhyemmin "katselua", englanniksi "views" tai ei mitään tekstiä. Lisäosilla saa muutettua paljon, mutta tuohon en löydä muuta kuin poistaa kokonaan, sama onnistuisi mainosten estäjillä.
Pikkukuvan esikatselussa saa näkymään myös latauspäivän, mutta helpompi olisi nähdä suoraan. Jos on pienempi 3:4 pikkukuva niin sitten näkyy kaksi numeroa tai esim "6 päivä...". Kuukkeli vaan pilaa kaiken.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Asetuksista saa muutettua kielen kirjautumatta, mutta kun selaimen sulkee ja evästeet poistuu, joutuu tekemään saman joka kerran uudestaan. Englanniksi näkyy lyhyesrti "views" ja näkyy myös latauspäivä kokonaan.
Miksi kuukkelin idiootit kääntää tarpeettomasti ja pilaa koko sivun. Kuukkelihan yrittää väkisin selvittää kotiosoitteenkin mahdollsimman tarkasti kun käyttää hakukonetta tai vaikkei käyttäisi kun lisäävät vakoiluaan muillekin sivuille.
Löytyi sentään lisäosa millä saa typerät videoiden käännökset pois, mutta tuskin auttaa muihin käännöksiin.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/youtube-anti-translate
Voisitko mennä hoitoon!
Voisitko pyytää paremmat lääkkeet tai sulkemaan netin itseltäsi.
Kuukkeli haluaa kaikkien kirjautuvan että olisi helpompaa seurata, mainostaa ja myydä tietoja.
Älä paskaa puhu! MS noin tekee!
Kuukkeli pahin, apple seuraavaksi ja tietysti kaikki somet.
Kieli taitaa pysyä englantina kun käyttää englantilaista youtube hakua, täytää testata jatkossa, ei viitsi sulkea ja käynnistää joka välissä.
Ei vaan paska tottele selaimen käynnistyksen jälkeen, vaikka hakutulokset tulee youtube gb sivulle, sitli kaikki suomeksi. Viddu mitä idiootteja kuukkeleilla.
Monet yrittäneet keskusteluissa löytää ratkaisua, ihmisiähän on paljon ulkomailla ja heidänkin pitää tehdä jatkuvasti asetukset uudelleen saadakseen omalla kielellä. Pitäisi kunnioittaa mitä ihmiset haluaa eikä pakkosyöttää omaa tai vaatia kirjautumista, eikä sekään ilmeisesti aina auta.
Melkoisia ääliöitä kun eivät tarkasta miten käännökset toimii tai toimiiko.
Nyt on pikkukuvat muuttuneet isommiksi ja teksti mahtuu kokonaan, toivottavsti on pysyvä muutos.
Ei pysynytkään uudelleen käynnistyyksen jälkeen, mutta parempi niin kun kelaus ei toiminut ja pikkukuvat liikkui kelluvan videon yli. Ei ne vaan osaa.
Hiiren rullalla kelaus ei toiminut, nyt kun se toimii niin videota ei pysty vaihteeksi taas kelaamaan eteen päin hiirellä, vain näppäimillä. Aina jotain sekoilua, johtuneeko kun kokeilin lyrics lisäosia, nekin ovat nykyään kuukkelin pilaamia. Ei toimi enää vanha lyrics lisäosa ja uusista vain yksi huonosti.
Lopetti toimimasta youtuben oma kelauskin näppäimillä, mutta lisäosalla toimii ja sain muutettua kielenkin pysyvästi.
Joskus ennenkin ollut ettei kelaus ole toiminut ja keskustelujen mukaan muillakin, ei auta vaikka poistaa kaikki youtubeen liittyvät lisäosat käytöstä. Muilla ollut ettei toimi millään selaimella, minulla toisessa selaimessa saa kelattua, mutta video ei pyöri. Kuukkeli tekee muutoksia että pakottaisi käyttämään chromea, ei tule onnistumaan.
Olipas erikoinen ongelma. Kokeilin Absolute enable right click lisäosallakin saako klikkauksen toimimaan niin se jättää sivut muistiin, nyt kun poistin sivun niin alkoi taas kaikki toimimaan. En tiedä mikä alkujaan aiheutti ongelman, mutta tuolla korjaantui.
Improve youtube lisäosalla saa kielen muutettua jos jotakuta muuta häiritsee Firefoxissa/Waterfoxissa. Paljon muitakin säätöjä.
Ja kun hiiren vie youtube-välilehden päälle, otiskko näkyy vihjeessä kolmessa rivissä koko näytön korkeudelta samaa toistaen, kaikki muut välilehdet toimii normaalisti.
Onneksi kuukkelin itsekulkeva auto kuopattiin miljardien tuhlaamisen jälkeen, muuten likennekin olisi todella vaarallista.
Ei ihme että youtuben suosio laskenut paljon kun kuukkeli osti.