Jos kantasuomalainen tappaa ta murhaa ei-kantasuomalaisen, kyseessä on automaattisesti rasistinen teko.
Miksei asia ole sama päinvastaisessa tilanteessa?
Miksei asia ole sama päinvastaisessa tilanteessa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Sossu suojaa
Marko Vähäkangas?
jasmin mäntylä
Kyseessä ei ole automaattisesti rasistinen teko, vaikka niin koitat asiaa vääntää ja valehdella.
Ei niin, mutta media niin valehtelee.
Miksi Oulussa tilanne on tämä, onko siellä mitta tullut täyteen mamujen mesoamista ja nyt annetaan takaisin, miksi siitä ei puhuta?
Ei se ole valehtelua kun media kertoo poliisilta saamiaan tietoja lukijoilleen, se on uutisointia.
Kyllä siitä on puhuttu koko ajan, puhe ei vain joillekkin riitä, pitää päästä kostamaan.
Mitä ne kostaa, jotakin hyvin pahaa nämä ulkomaalaistaustaiset ovat pakostakin tehneet. Ei viha synny tyhjästä.
Kerropa miksi se on rasistinen teko kun suomalainen harvoin kohdistaa toimia ulkomaalaiseen mutta kun ulkomailta tullut raiskaa tai tappaa suomalaisen, niin se onkin kulttuurin mukainen toimenpide. Seksuaalinen hätätila pyhittää raiskauksen.
Me suomalaiset olemme jo lähtökohtaisesti alisteisia ulkomaalaisille eikä näiden merkittävää rikollisuutta politikot ota edes puheeksi. Lehdistö peittelee, vaikenee ja selittä prhain päin. Olemme ulkomaalaisille laillista riistaa josta itse maksamme tapporahaa.
Miksei?
Siis miksei ole oli kysymys vastaukseen "Kyseessä ei ole automaattisesti rasistinen teko, "
MIKKO Leppilampi joutui kohun keskelle toukokuussa, kun Seiska uutisoi, että Leppilammesta on tehty rikosilmoitus seksuaalisesta ahdistelusta. Sittemmin uutisoitiin myös, että asiasta on aloitettu rikostutkinta.
Seiskan mukaan rikosilmoituksen teki naispuolinen yksityishenkilö. Lehden tietojen mukaan rikosilmoitusta olisi edeltänyt asiakaspalvelutehtävä.
Leppilampi on ollut kuvaamassa Ivalo-sarjaa Inarissa. Lehden mukaan Leppilammen epäilty rikos olisi tapahtunut näyttelijän vapaa-aikana.
Lapin poliisilaitos on vahvistanut myös IS:lle, että poliisilla on tutkittavana huhtikuussa tehty ilmoitus seksuaalisesta ahdistelusta.
MYÖHEMMIN Seiska uutisoi, että Leppilampi olisi käyttäytynyt aiemmin epäasiallisesti kauneushoitoloissa.
Aloittaja kysyy viisaan kysymyksen, mutta on turha luulla, etä siihen tulee asiallisia vastauksia. Tällaiseksi se vain on mennyt vihervasemmiston saadessa riittävästi valtaa. Se on jopa niin, että jos vihreiden tai vasemmiston kanssa on jossakin keskustelussa jostain asiasta eri mieltä ja ei anna periksi, niin syytös on helposti, että olet fasisti tai rasisti.
Tasapuolisuuden nimissä pitäisi olla niin, että jos tummaihoinen vaikkapa raiskaa vaaleaihoisen suomalaisen lapsen tai naisen, niin se pitäisi nimetä rasistiseksi teoksi.
Heh heh Vastaukset ovat asiallisia, mutta natseille on turha selittää. Vian ollessa päässä mikään ei auta.
Eikö tuo sinun natsi korttisi ole hieman vanhentunut ja lapsellinen.
Uutisissakin kerrotaan kahdesta kauppakeskuksen tapauksesta mutta ei kolmannesta jossa mamu tappoi hengiltä suomalaisen. Hurjaksi mennyt meno Oulussa.
Uutisissa on kerrottu kaikista kolmesta. Myös siitä, jossa suomalainen tappoin huumesotkussa ja pidätteynä on myös maahanmuuttaja.
Rassukat valehtelevat koko ajan. Faktaa on, että vain äärioikeiston hulluista on Suomessa vaaraa.
Kysypä työpaikan kahvipöydässä kuka tietää että ensimmäiseksi mamu tappoi kantasuomalaisen.