orkkis 50 ja jos laitan 45 renkaat tavallaan leveemmällä, raideleveys isompi? onko haittaa? vaikuttaako siihen kuin helposti katukiviin ottaa hittii?
Vastaukset 17
- Anonyymi
Pelkkä rengaskoon vaihto ei vaikuta raideleveyteen millään lailla.
- Anonyymi
5 millin heitto vanteen keskilinjasta ei vaikuta mihinkään
- Anonyymi
Vaikuttaa se siinä tapauksessa jos se siirtymä on sisäänpäin, jarruosat voi ottaa vanteeseen kiinni.
- Anonyymi
Rekisteriotteessa on lueteltu sallitut rengaskoot. Jos alla on muut niin katsastuksessa tulee hylky.
- Anonyymi
ei tule
- Anonyymi
milloin vanne tulee tasoihin renkaan kanssa ja vaurioitumusherkin kanttareihin? ilmanpaine vaikuttanee mutta kannattaisko vanteen leveyden olla minimi ja leveempi rengas
- Anonyymi
Uudemmissa autoissa on ihan paska rengaskoko. Tärisee ja hakkaa huonoilla teillä ja hakee urissa. Aivan kuin järkyttävä vanne olisi päällystetty kuminauhalla.
- Anonyymi
Kyllä ne jotkut autot ovat aivan tarkoituksella suunniteltu tuollaisiks täriseviksi kuoppatutkiksi. Avansanat ovat urheilullinen ja dynaaminen. Jos tuollainen ei miellytä, pitää valita joku toinen auto.
- Anonyymi
Kannattaa hankia niitä parempia autoja joissa on kunnollinen alusta ja suunniteltu kunnon renkaille, eikä joillekin peräkärryn pyörille.
- Anonyymi
Määrittele parempi auto
- Anonyymi
Wartburg.
- Anonyymi
Kerro ensin mitä parempi pitää olla.
- Anonyymi
On.matala profiili on yliohjautuva ja etsii urat. Vain silmän ruokaa joillekin,mutta ei hyvä ajaa.
- Anonyymi
Mitenkä matala profiili tekee autosta yliohjautuvan?
Matala profiili tekee hyvästä autosta paremman ajettavan. Toiset tykkää tosin lillukasta ja epämääräisestä huojunnasta ja hitaasta käyttäytymisestä.
- Anonyymi
ET on erijuttu kun rengaskoko
- Anonyymi
Vanteen ET eli offset on etäisyys (millimetreinä) pyörän keskiviivan ja kiinnitystason (pyörännavan) välillä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanteen ET eli offset on etäisyys (millimetreinä) pyörän keskiviivan ja kiinnitystason (pyörännavan) välillä.
Nerokasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j811233- 42824
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga72719Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden240717Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35591- 46575
Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️77560- 37512
- 24505
- 26482