orkkis 50 ja jos laitan 45 renkaat tavallaan leveemmällä, raideleveys isompi? onko haittaa? vaikuttaako siihen kuin helposti katukiviin ottaa hittii?
et lukema matala
17
361
Vastaukset
- Anonyymi
Pelkkä rengaskoon vaihto ei vaikuta raideleveyteen millään lailla.
- Anonyymi
5 millin heitto vanteen keskilinjasta ei vaikuta mihinkään
- Anonyymi
Vaikuttaa se siinä tapauksessa jos se siirtymä on sisäänpäin, jarruosat voi ottaa vanteeseen kiinni.
- Anonyymi
Rekisteriotteessa on lueteltu sallitut rengaskoot. Jos alla on muut niin katsastuksessa tulee hylky.
- Anonyymi
ei tule
- Anonyymi
milloin vanne tulee tasoihin renkaan kanssa ja vaurioitumusherkin kanttareihin? ilmanpaine vaikuttanee mutta kannattaisko vanteen leveyden olla minimi ja leveempi rengas
- Anonyymi
Uudemmissa autoissa on ihan paska rengaskoko. Tärisee ja hakkaa huonoilla teillä ja hakee urissa. Aivan kuin järkyttävä vanne olisi päällystetty kuminauhalla.
- Anonyymi
Kyllä ne jotkut autot ovat aivan tarkoituksella suunniteltu tuollaisiks täriseviksi kuoppatutkiksi. Avansanat ovat urheilullinen ja dynaaminen. Jos tuollainen ei miellytä, pitää valita joku toinen auto.
- Anonyymi
Kannattaa hankia niitä parempia autoja joissa on kunnollinen alusta ja suunniteltu kunnon renkaille, eikä joillekin peräkärryn pyörille.
- Anonyymi
Määrittele parempi auto
- Anonyymi
Wartburg.
- Anonyymi
Kerro ensin mitä parempi pitää olla.
- Anonyymi
On.matala profiili on yliohjautuva ja etsii urat. Vain silmän ruokaa joillekin,mutta ei hyvä ajaa.
- Anonyymi
Mitenkä matala profiili tekee autosta yliohjautuvan?
Matala profiili tekee hyvästä autosta paremman ajettavan. Toiset tykkää tosin lillukasta ja epämääräisestä huojunnasta ja hitaasta käyttäytymisestä.
- Anonyymi
ET on erijuttu kun rengaskoko
- Anonyymi
Vanteen ET eli offset on etäisyys (millimetreinä) pyörän keskiviivan ja kiinnitystason (pyörännavan) välillä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanteen ET eli offset on etäisyys (millimetreinä) pyörän keskiviivan ja kiinnitystason (pyörännavan) välillä.
Nerokasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.554722Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk2483555Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2573265Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1123233Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie321975- 1011548
- 1661160
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA671047Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril123969Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."34841