Lietekylän jätekopin viereen on tehty levennyt joka viime syksynä poistettiin. Mistähän tässä lienee kyse. Ainakin tuntuu että välillä sitä ei ollut, vai ollaanko tässä ihan väärillä jälillä ?
Risteyksen levennys
10
769
Vastaukset
- Anonyymi
Oiskohan tulossa lisää noita myllyjä?
- Anonyymi
Melko epäilyttävää toimintaa, pitäisikö ilmoittaa Supolle?
- Anonyymi
Melkein tekisin niin. Ite en uskalla muutaku täällä öyhöttää, niin soitteletko sinä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Melkein tekisin niin. Ite en uskalla muutaku täällä öyhöttää, niin soitteletko sinä?
Parempi lähettää kirje Kekkoselle kun ei se Supo kuitenkaan välitä korpikansan huolista.
- Anonyymi
Myllyjen osien kuljetukset tarviivat leveitä väyliä. Kahdeksanko niitä oli lisää tulossa?
- Anonyymi
Niistä saadaan kunnalle verotuloja ja sekin Kytölehto on saatava rakenteille ja niin siinä tulee vielä käymäänkin. Nämä kehityksen jarrut ovat kunnalle tuhoisia ja onkin valittava tilalle fiksummat henkilöt.
- Anonyymi
Koska tämäkin aihe saatiin käännettyä politiikkaan, niin ensi vuonna onneksemme on kuntavaalit johon saadaan näitä fiksuja arvonsa tietäviä henkilöitä ehdolle. Mielenkiintoista on vain se, ettei niitä uusia ehdokkaita tahdo tilanteen tullen löytyä. Eivätkö he sitten lopulta uskalla muutakuin täällä höpötellä, kuten tapoihin kuuluu vai eikö niitä fiksumpia olekkaan?
- Anonyymi
Kyllä siellä näyttää uusien myllyjen pohjia olevan valmisteilla, Määtänkuljun tienoolla. On Lumivaara kokenut melkoisen myllerryksen, häätyy sanua, ei ole niinkuin entivanhaan, erämaata.
- Anonyymi
Löytynee uusiakin jotka tohtii ja uskaltavat olla eri mieltä.
- Anonyymi
Etelän vetelät tulevat multiin ampumaan pilkkaa, niin kiireellä, jotta piti mutkaa oikaista.
Pari kolme autoa rinnan siihen mahtuu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1903554Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572217Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762210- 432072
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321491Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541213
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4601202Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211063- 591004