Lietekylän jätekopin viereen on tehty levennyt joka viime syksynä poistettiin. Mistähän tässä lienee kyse. Ainakin tuntuu että välillä sitä ei ollut, vai ollaanko tässä ihan väärillä jälillä ?
Risteyksen levennys
10
811
Vastaukset
- Anonyymi
Oiskohan tulossa lisää noita myllyjä?
- Anonyymi
Melko epäilyttävää toimintaa, pitäisikö ilmoittaa Supolle?
- Anonyymi
Melkein tekisin niin. Ite en uskalla muutaku täällä öyhöttää, niin soitteletko sinä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Melkein tekisin niin. Ite en uskalla muutaku täällä öyhöttää, niin soitteletko sinä?
Parempi lähettää kirje Kekkoselle kun ei se Supo kuitenkaan välitä korpikansan huolista.
- Anonyymi
Myllyjen osien kuljetukset tarviivat leveitä väyliä. Kahdeksanko niitä oli lisää tulossa?
- Anonyymi
Niistä saadaan kunnalle verotuloja ja sekin Kytölehto on saatava rakenteille ja niin siinä tulee vielä käymäänkin. Nämä kehityksen jarrut ovat kunnalle tuhoisia ja onkin valittava tilalle fiksummat henkilöt.
- Anonyymi
Koska tämäkin aihe saatiin käännettyä politiikkaan, niin ensi vuonna onneksemme on kuntavaalit johon saadaan näitä fiksuja arvonsa tietäviä henkilöitä ehdolle. Mielenkiintoista on vain se, ettei niitä uusia ehdokkaita tahdo tilanteen tullen löytyä. Eivätkö he sitten lopulta uskalla muutakuin täällä höpötellä, kuten tapoihin kuuluu vai eikö niitä fiksumpia olekkaan?
- Anonyymi
Kyllä siellä näyttää uusien myllyjen pohjia olevan valmisteilla, Määtänkuljun tienoolla. On Lumivaara kokenut melkoisen myllerryksen, häätyy sanua, ei ole niinkuin entivanhaan, erämaata.
- Anonyymi
Löytynee uusiakin jotka tohtii ja uskaltavat olla eri mieltä.
- Anonyymi
Etelän vetelät tulevat multiin ampumaan pilkkaa, niin kiireellä, jotta piti mutkaa oikaista.
Pari kolme autoa rinnan siihen mahtuu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1193277Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville522843Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122374Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1111922- 1681554
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa301258- 521104
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih15916Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois111888Polvinen hylkäsi Persut
Polvinen teki ratkaisun, lähti Persujen paraati paikalta. Moni on jättänyt puolueen tavallisten kansalaisten joukosta.146842