Lietekylän jätekopin viereen on tehty levennyt joka viime syksynä poistettiin. Mistähän tässä lienee kyse. Ainakin tuntuu että välillä sitä ei ollut, vai ollaanko tässä ihan väärillä jälillä ?
Vastaukset 10
- Anonyymi
Oiskohan tulossa lisää noita myllyjä?
- Anonyymi
Melko epäilyttävää toimintaa, pitäisikö ilmoittaa Supolle?
- Anonyymi
Melkein tekisin niin. Ite en uskalla muutaku täällä öyhöttää, niin soitteletko sinä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Melkein tekisin niin. Ite en uskalla muutaku täällä öyhöttää, niin soitteletko sinä?
Parempi lähettää kirje Kekkoselle kun ei se Supo kuitenkaan välitä korpikansan huolista.
- Anonyymi
Myllyjen osien kuljetukset tarviivat leveitä väyliä. Kahdeksanko niitä oli lisää tulossa?
- Anonyymi
Niistä saadaan kunnalle verotuloja ja sekin Kytölehto on saatava rakenteille ja niin siinä tulee vielä käymäänkin. Nämä kehityksen jarrut ovat kunnalle tuhoisia ja onkin valittava tilalle fiksummat henkilöt.
- Anonyymi
Koska tämäkin aihe saatiin käännettyä politiikkaan, niin ensi vuonna onneksemme on kuntavaalit johon saadaan näitä fiksuja arvonsa tietäviä henkilöitä ehdolle. Mielenkiintoista on vain se, ettei niitä uusia ehdokkaita tahdo tilanteen tullen löytyä. Eivätkö he sitten lopulta uskalla muutakuin täällä höpötellä, kuten tapoihin kuuluu vai eikö niitä fiksumpia olekkaan?
- Anonyymi
Kyllä siellä näyttää uusien myllyjen pohjia olevan valmisteilla, Määtänkuljun tienoolla. On Lumivaara kokenut melkoisen myllerryksen, häätyy sanua, ei ole niinkuin entivanhaan, erämaata.
- Anonyymi
Löytynee uusiakin jotka tohtii ja uskaltavat olla eri mieltä.
- Anonyymi
Etelän vetelät tulevat multiin ampumaan pilkkaa, niin kiireellä, jotta piti mutkaa oikaista.
Pari kolme autoa rinnan siihen mahtuu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202462Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401642Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6531066- 106993
- 71972
- 98926
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk83760Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33736- 71728