Hoi miehet auttakaa mua!!!Ihastuin mua 5 vuotta vanhempaan poikaan ja oon 11 v

Anonyymi-ap

Okei,oon ihastunut henkilöön joka on mua 5 vuotta vanhempi.En oo kertonut enkä luultavasti aio.Pidän hänen tietystä napapaidasta josta näkyy läpi.Hän on kiinnostunut näyttelemisestä niin kuin mie.Auttakaa mua,miten hän ihastuu minuun???

8

352

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihastumista ei voi pakottaa, se joko tapahtuu tai sitten ei. Muutenkin teillä tuo ikäero tulee haittaamaan todella paljon, sillä parin vuoden päästä kyseinen henkilö on jo 18v ja sinä olet 13v, eli lain mukaan laitonta touhua olis minkäänlainen suhde teidän välillä.

    • Anonyymi

      Etsin netistä tietoa ja laskeskelin että meillä on 507 päivää (, 1vuosi 5 kuukautta/17 kuukautta) aikaa laillisesti seurustella.

      En tiedä onko hän kiinnostunut minusta, koska hän katsoo minua ja hymyilee. Emme saa paljonkaan aikaa kahdestaan, koska meillä ei ole samoja kohtauksia näytellessä emmekä näe usein, mutta jos on mahdollista hän yrittää tulla viereeni ja ottaa katse kontaktia.



      T.Keskustelun avaaja

      • Anonyymi

        En nyt haluais kuulostaa mitenkään ilkeältä, tai mitään muuta vastaavaa, mutta luultavammin 16 vuotias poika ei katso ja ihastu itseään 5 vuotta nuorempiin. 11 vuotias on vielä niin lapsen näköinen verrattuna moniin 15-16 vuotiaisiin, että se jo vaatii vähän erilaisemman tyypin joka ihastuu kirjaimellisesti lapseen, jolla ei luultavammin murrosikä ole vielä alkanutkaan.

        Jos olette tekemisissä jossain paikassa, niin noi hymyt ja huomion osoitukset nyt kuuluvat normaaliin kanssakäymiseen, varsinkin jos se on jossain harrastuspaikassa tapahtuvaa.

        Ja mitä ihastuksiin tulee, niin ne menee ohi kyllä ajan kanssa, tai sitten huomaat vain toisesta että miksi ihmeessä olin edes ihastunut tähän tyyppiin, tai löydät uuden kohteen. Yleensä tommoset lapsuuden ihastukset eivät johda yhtikäs mihinkään, vaan ne kohteet vaihtuu suhkot nopeaa ja tulee vielä vanhempanakin, kunnes henkisesti vähän kasvat.


    • Anonyymi

      🤢🤮💩

    • Anonyymi

      Se että aloitat viestin;
      En nyt haluaisi kuulostaa ilkeältä...
      Noh...ei kerro sinusta henkisine kasvuinesi paljon.
      Eikä se muuta mielipidettäsi toki ymmärrän, että ikäero on iso, mutta kehitykseni on nopeampi kuin muiden...lääkärissä on sanottu, että kehitykseni on 2-vuotta edellä. Uskon myös, että on mahdollista, että hän on ihastunut minuun...eivätkä lait kiellä ihastumista tietääkseni. (Ei sillä että olisit niin väittänyt "käytännössä" .)
      Olen kanssasi kuitenkin samaa mieltä siitä, että se on hieman epätoden näköistä:
      Ihastua 5 vuotta nuorempaan.
      Eri mieltä siitä, että hymyily ja silmiin katsominen "normaalia". Sillä hänellä on monta laulua näytelmässä jotai laulaessa hän katsoo minua. Eivätkä laulut ole mitään:
      Röllin tilpi tappi tilpi tappi tai muura- muurahainen.

      T.Keskustelun aloittaja

      • Anonyymi

        No meneppä kysymään siltä sitten rohkeasti onko sillä joku jota se ajattelee paljon. Vähän veikkaan ettei ole miettinyt sinua sillä tavalla, mutta on ihmetellyt miksi toinen käyttäytyy näin, tai on tajunnu että oot ihastunut siihen ja toinen nauttii vaan siitä tiedosta, kun tietää jonku olevan kiinnostunut.

        5 vuotta kuitenkin teidän ikäsillä on sellainen ero, ettet ymmärrä sitä ennen kuin itse oot 16 vuotias ja katsot 5 vuotta nuorempia kuinka lapsia ne on. Ja sitten katsot jotain pari kymppistä ja huomaat että onpas noi aikuisia, mutta kun itse ehdit siihen ikään niin huomaat että lapsiahan ne 20 vuotiaatkin vielä on monesti.

        Noi lapsuuden ihastukset ei johda ikinä mihinkään, tai ne ei tule kestämään kauaa, koska ihminen muuttuu todella paljon 25v vuoteen mennessä ja se tulee vaiheina kun etsitään itseään.


    • Anonyymi

      Tiiän kyllä parin jolla on onnellisesti 2 lasta ja 2 koiraa . Pari tavannut 7 vuotiaina.

      • Anonyymi

        Noi on helvetin harvinaisia tommoset oikeasti. Ihmiset muuttuu järkyttävästi ajan myötä ja jossain vaiheessa tajuavat ettei toinen olekkaan enää semmonen mihin aikoinaan tykästyivät ja ovat itsekkin muuttuneet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      117
      4898
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      116
      3979
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      222
      3913
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1396
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1374
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      174
      1374
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1155
    Aihe