Okei,oon ihastunut henkilöön joka on mua 5 vuotta vanhempi.En oo kertonut enkä luultavasti aio.Pidän hänen tietystä napapaidasta josta näkyy läpi.Hän on kiinnostunut näyttelemisestä niin kuin mie.Auttakaa mua,miten hän ihastuu minuun???
Hoi miehet auttakaa mua!!!Ihastuin mua 5 vuotta vanhempaan poikaan ja oon 11 v
8
322
Vastaukset
- Anonyymi
Ihastumista ei voi pakottaa, se joko tapahtuu tai sitten ei. Muutenkin teillä tuo ikäero tulee haittaamaan todella paljon, sillä parin vuoden päästä kyseinen henkilö on jo 18v ja sinä olet 13v, eli lain mukaan laitonta touhua olis minkäänlainen suhde teidän välillä.
- Anonyymi
Etsin netistä tietoa ja laskeskelin että meillä on 507 päivää (, 1vuosi 5 kuukautta/17 kuukautta) aikaa laillisesti seurustella.
En tiedä onko hän kiinnostunut minusta, koska hän katsoo minua ja hymyilee. Emme saa paljonkaan aikaa kahdestaan, koska meillä ei ole samoja kohtauksia näytellessä emmekä näe usein, mutta jos on mahdollista hän yrittää tulla viereeni ja ottaa katse kontaktia.
T.Keskustelun avaaja- Anonyymi
En nyt haluais kuulostaa mitenkään ilkeältä, tai mitään muuta vastaavaa, mutta luultavammin 16 vuotias poika ei katso ja ihastu itseään 5 vuotta nuorempiin. 11 vuotias on vielä niin lapsen näköinen verrattuna moniin 15-16 vuotiaisiin, että se jo vaatii vähän erilaisemman tyypin joka ihastuu kirjaimellisesti lapseen, jolla ei luultavammin murrosikä ole vielä alkanutkaan.
Jos olette tekemisissä jossain paikassa, niin noi hymyt ja huomion osoitukset nyt kuuluvat normaaliin kanssakäymiseen, varsinkin jos se on jossain harrastuspaikassa tapahtuvaa.
Ja mitä ihastuksiin tulee, niin ne menee ohi kyllä ajan kanssa, tai sitten huomaat vain toisesta että miksi ihmeessä olin edes ihastunut tähän tyyppiin, tai löydät uuden kohteen. Yleensä tommoset lapsuuden ihastukset eivät johda yhtikäs mihinkään, vaan ne kohteet vaihtuu suhkot nopeaa ja tulee vielä vanhempanakin, kunnes henkisesti vähän kasvat.
- Anonyymi
🤢🤮💩
- Anonyymi
Se että aloitat viestin;
En nyt haluaisi kuulostaa ilkeältä...
Noh...ei kerro sinusta henkisine kasvuinesi paljon.
Eikä se muuta mielipidettäsi toki ymmärrän, että ikäero on iso, mutta kehitykseni on nopeampi kuin muiden...lääkärissä on sanottu, että kehitykseni on 2-vuotta edellä. Uskon myös, että on mahdollista, että hän on ihastunut minuun...eivätkä lait kiellä ihastumista tietääkseni. (Ei sillä että olisit niin väittänyt "käytännössä" .)
Olen kanssasi kuitenkin samaa mieltä siitä, että se on hieman epätoden näköistä:
Ihastua 5 vuotta nuorempaan.
Eri mieltä siitä, että hymyily ja silmiin katsominen "normaalia". Sillä hänellä on monta laulua näytelmässä jotai laulaessa hän katsoo minua. Eivätkä laulut ole mitään:
Röllin tilpi tappi tilpi tappi tai muura- muurahainen.
T.Keskustelun aloittaja- Anonyymi
No meneppä kysymään siltä sitten rohkeasti onko sillä joku jota se ajattelee paljon. Vähän veikkaan ettei ole miettinyt sinua sillä tavalla, mutta on ihmetellyt miksi toinen käyttäytyy näin, tai on tajunnu että oot ihastunut siihen ja toinen nauttii vaan siitä tiedosta, kun tietää jonku olevan kiinnostunut.
5 vuotta kuitenkin teidän ikäsillä on sellainen ero, ettet ymmärrä sitä ennen kuin itse oot 16 vuotias ja katsot 5 vuotta nuorempia kuinka lapsia ne on. Ja sitten katsot jotain pari kymppistä ja huomaat että onpas noi aikuisia, mutta kun itse ehdit siihen ikään niin huomaat että lapsiahan ne 20 vuotiaatkin vielä on monesti.
Noi lapsuuden ihastukset ei johda ikinä mihinkään, tai ne ei tule kestämään kauaa, koska ihminen muuttuu todella paljon 25v vuoteen mennessä ja se tulee vaiheina kun etsitään itseään.
- Anonyymi
Tiiän kyllä parin jolla on onnellisesti 2 lasta ja 2 koiraa . Pari tavannut 7 vuotiaina.
- Anonyymi
Noi on helvetin harvinaisia tommoset oikeasti. Ihmiset muuttuu järkyttävästi ajan myötä ja jossain vaiheessa tajuavat ettei toinen olekkaan enää semmonen mihin aikoinaan tykästyivät ja ovat itsekkin muuttuneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4402919Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys182454Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1372215- 1221944
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2491629Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2081264Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861230Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1511203Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel281198Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71195