Hankalaa tutustua nykyään

Kun pitäisi viesteillä saada toinen kiinnostumaan. En jotenkin koskaan oppinut sellaista nopeeta tekstailua ja sitten uusiin ihmisiin tutustuessa se vähäsanaisuuteni tulkitaan kiinnostuksen puutteena
4309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oikea kyllä jaksaa odottaa :)

Äänestä

Jos toinen on oikeasti kiinnostunut niin ei siinä tarvitse mitään maanitteluja ja kaikenlaisia konsteja.

Äänestä
  • Tämä on kyllä totta!

    Äänestä

  • Aivan totta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun pitäisi viesteillä saada toinen kiinnostumaan. En jotenkin koskaan oppinut sellaista nopeeta tekstailua ja sitten uusiin ihmisiin tutustuessa se vähäsanaisuuteni tulkitaan kiinnostuksen puutteena

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu