ku tavattii ekan kerra kummatki ihan kännis ja sekoiltiin tän kaa... sen jälkee ku oon pyytäny tät dokaamaa ni se on tullu ja ollaan aina pussailtu, kerran jäin yöks niille kaverien kanssa, ni nukuttiin vierekkäin ja oisin antanu sille mut se ei halunu. mitä luulette et mitä tää haluu? ei olla koskaa nähty selvänä, mut puhutaa paljo meses.. ku mä haluun tutustuu tähän mut emmä haluu viel kysyy silt mitää.
mitä luulette täst muijasta...?
pojju_87
71043
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No tuo johtuu ihan selvästi siitä, kun olet vielä tuommoinen penikka. :P Et osaa mennä naisen pään sisälle.
kun tää ei haluu sänkyy eikä kai oo ees kiinnostunu musta? mut silti aina pussaillaa...?
Aatteletko tosiaan, et muijat näyttää kiinnostuksensa sillä, et ne haluu heti sänkyyn? Sulla on tosiaan viel "hiukan" oppimista. Mitäs jos tapaisitte vaihteeks selvin päin, niin selviäis sekin, et onko kiinnostusta muuhunkin kun kännissä lääppimiseen?
mutta must tuntuu et tää muija ei haluu nähä muo selvänä....
Kuulepas poika - anteeksi, nuori mies - miehet on varmaan todellakin rakennettu eri tavalla, koska naisen kiinnostus ei todellakaan aina edellytä sitä että haluaa sänkyyn. Se ei ole tae kiinnostuksesta, ja kiinnostusta voi olla hyvin paljon ilman halua mennä juuri nyt pehkuihin.
Minunkin neuvoni: nähkää selvinpäin tai olkaa muuten enemmän yhteyksissä selvänä. Ainoastaan niin totuus voi selvitä. Believe me.
olette molemmat vielä tosi nuoria. Ujous on iso syy, miksi monet nuorten "suhteet" alkavat humalassa. Lisäksi nykyinen seksiä pursuava aika antaa nuorille aivan väärän käsityksen ihmisen seksuaalisuudesta.Pojat ottavat mallia seksilehdistä ym. ja luulevat, että tytöt ovat oikeasti sellaisia kuin lehdissä ja pojat luulevat, että heidän itsensä pitäisi olla sellaisia kuin ne miehet lehdissä. Kerronpa sinulle, että ne lehdet ovat vähän niinkuin aikuisten satukirjoja, mielikuvitusleikkiä, jolla ei paljon ole todellisuuden kanssa tekemistä. Ei ole mikään ihme, että tytttösi ei olisi vielä lainkaan halukas seksiin noin nuorena, vaikka olisikin sinusta kiinnostunut. Jotkut aloittavat seksin hyvinkin nuorena enkä nyt ala moralisoida sen enempää, onko se hyvä vai paha. Mutta moni nuori nuori luulee, että kaikki muutkin tekee "sitä" ja tekevät sitten itsekin vähän siksi, että luulevat että niin kuuluu tehdä. Jokainen kypsyy omassa tahdissaan ja pitäisi aina tehdä niin kuin itse tuntee oikeaksi ja toista ei saa pakottaa mihinkään. Monet tytöt kaipaavat poikaystävältä hellyyttä, mutta eivät ihan vielä seksiä. Kun luottamus syntyy, kyllä se seksikin sitten astuu kuvioihin. Mutta älä pidä ihmeellisenä, jos jokainen tyttö ei ole valmis seksiin heti suhteen alussa ja jopa jo ennenkuin suhde on alkanutkaan.
onhan pojju87 nuori.. mutta kuitenkin jo 18 vuotias.. mielestäni ei tarvitse ihan noin neuvoa.. ihan kuin 13 vuotiaalle.
ja sinä nuori mies, kyllä se siitä selviää kun ensin selviätte itse..=) ja ihan hyvä kun ette vielä olleet niin siellä sängyssä.. teette sen sitten aikanaan kun olette tutustuneet. ja se voi kertoa siitä tytöstä sitäkin että se välittää susta ku ei heti ollu jakamassa itteään sulle. ja ei ainakaan ole mikään horoperse.. että ihan hyvän tytön olet pongannut.Tsemppiä teille!=)
T:tyttö20v