Saukkiko se aikoinaan teki sanat Saku-sammakko iskelmään ? Siinä oli, että Hillevi hiirestä huomataan, että nainen on nainen aina vaan, kun Heikki se soitteli viuluaan jne. Voiko tuon elämänviisauden enää paremmin sanoa ?
nainen on nainen - aina vaan
Coiffeur
4565
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minulla on sellainen kokemus, että kaikki kohdalleni osuneet NAISET ovat olleet todella ihania ja täydellisesti suoneet yhdessäolemisen nautinnon.
Ihmettelen mistä joillekin osuu kohdalle ne "hirviöt", joita haukutaan jatkuvasti?
Onko kenties omissa asenteissa vikaa:
Asenteissapa tietenkin! Mehän olemme herttaisia, kauniita, hymyileviä, seksikkäitä, hauskoja ja kaikinpuolin mukavia!
Niin olette tekin, miehet; en ole tavannut ikäviä tyyppejä...
soittajapoikako vienyt
mukaansa tyttösi lie nyt
- vaan eihän kaikki naiset
ole Hillevihiiren laiset.
Taisi Hillevi olla vielä liian nuori
kun hurmasi Heikin "puunattu" kuori!
Nainen kun "kasvaa aikuisen ikään"
ei haittaa varpaiden multa mitään,
nehän helposti vedellä puhdistaa vois
- jos Sakun/Matiaksen luonne vain oikea ois.
katselen leikkipuistossa kuinka lapsille puhutaan ja vaaditaan,joskus tulee mieleen jo pieni virkamies, kuinka jämpti se on äidin ohjeet taottuna takaraivoon,toiset äidit taas puhuvat puhumisen ilosta mitään sanomatta, no lapsi tekee samoin isona,ja kaikessa näkee sen miten vanhemmat siirtävät itsensä lapseen,no sellainen joka saa olla vähän vanhempien kanssa, onko sillä pallo hukassa,vaan saako tarhan täti leimattua omaksi kuvaksi,ja nekin vaihtuvat koko ajan,eikä vieras välitä toisen lapsesta samalla tavalla,niistä se luonne kasvaa mitä sitten aikuisena kysytään,