Poliisi vakituiseksi Kannukseen.

Kovaksi äitynyt meno Kannuksessa, taas tarvittiin Poliisit ja poliisikoira taltuttamaan veitsi miehen. Henkirikokset alkaa olla liipasimella. Onneksi muutama ratti käry saatiin, muutama verissäpäin kohti viinakauppaa. Villiä on meno, samalla surullista.
4691
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pahenee yhä.

Äänestä

Täh siis poliisikoirat kävi jonku miehen kimppuun?` siis ne poliisikoirat teki sille takaapäin jotain? ok no kaikkee sitä

Äänestä

Mustalaiset vain omia perinteitä elvyttävät ja puukkoja näyttävät. Nykyään käyttävät enemmän ampumaaseita mutta armeijaa käymättöminä eivät yllensä osu kuin korkeintaan jalkoihin. Myös myynti artikkelit nykyaikaistuneet ennen kävivät hevoskauppaa nyt siirtyneet autoihin ja huumeisiin.

Äänestä
  • Joo mustalaisten ampumataito on kyllä aika prseestä jopa poliisit osuu paremmin ja ajavat autoillaan noh joskus ojaan ja ihmisten päällekin ajaneet:/ no mustalaiset ajavat edelleenki polttoöljyllä dieselautoilaan erikoisoikeudet heillä varmaanki siinä kuin monesa muussaki suhteesa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kovaksi äitynyt meno Kannuksessa, taas tarvittiin Poliisit ja poliisikoira taltuttamaan veitsi miehen. Henkirikokset alkaa olla liipasimella. Onneksi muutama ratti käry saatiin, muutama verissäpäin kohti viinakauppaa. Villiä on meno, samalla surullista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu