Ajattelin ihan kysellä mitäpäs syötätte koirillenne? Tavallista kotiruokaa vai koiranruokaa? Itse syötän pennullemme Kotiruokaa, sekä muroja on kupissa aina saatavilla:) Aika paljon myös esim jauhelihaa ja perunaa :) Ja ruuan joukkoon tietenkin kalkkia, jotta luut vahvistuvat :) Kokemusta on, että tämä auttaa!! 13 vuotiaalle toiselle koirallemme on syötetty aina kotiruokaa ja annettu kalkkia:) On oikein turbomummo, 2 vuotta sitten hänellä oli aivoveren vuoto, joka toistui kolme kertaa, opetteli kävelyn uudelleen ja jalat alkoivat taas pitää, lääkärin mukaan kiitos kalkin:)
Koiran ruokinnasta:)
Cindyyh
3253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
minulla on kaksi koiraa ja kummallekkin syötän eri lailla. vanhemmalla koiralla mikä on reilu 2 vuotias syötän eläinkaupasta ostettuja pro pac raksuja, koska on allerginen! toiselle haukulle syötän joka on ijältään pian 12kk, niin ihan kaupan raksuja ja makkaroita! koti ruokaa haukku saa myös ja lisäksi raksuihin laitan välillä riisiä, maksalaatikkoa ja piimää! että tälläset ruoka jutskat meillä on!
jos koiralla on kerran ollut aivoverenvuotoja niin piikille vain. jos yhtään säälii koiraansa niin tuossa vaiheessa sen kärsimykset pitäisi lopettaa
mitä sinä oikein höpöttelet jostain piikille viemisestä! onko sulla nyt kaikki ihan kunnossa! eikä sulta edes kysytty mitään mieli piteitä mistään piikki asioista! ihan vaan ruoka asioista kyseltiin... että näin! jos koira voi muuten hyvin ja on iloinen ym. muuta niin ei sitä piikille tarvi viedä! mieti nyt hiukan mitä oikein kirjoittelet!