Ukkolalta hyvä kolumni monimuotoisuudesta

Anonyymi-ap

Kannattaa lukea Ukkolan kolumni Iltalehdessä ja sisältönä Ylen monimuotoisuuskoulutukset, joiden hintaa eikä sisältöä haluta kertoa veronmaksajille.
Nyt en enää ihmettele Ylen yksipuolisia valintoja asiantuntijoiden osalta , enkä toimittajien puolueellisia ja osaamattomia näkökantoja tai havaintoja, että YLE haluaa vaikuttaa vallan jakoon Suomessa.
Miten pitkälle tämän mädännäisyyden annetaan mennä ja miten kalliiksi tämmöinen tulee veronmaksajille.
Katson hyvin harvoin Ylen kanavia, en edes enää uutisia, enkä ajankotaisohjelmiakasn, koska eivät täytä enää puolueettomuutta,eikä journalismin vastuuta.
Saksalaiset dekkarit ovat kielen osaamisen kannalta hyviä.
Ylen radiokanavia en kuuntele lainkaan, koska sisältö on täyttä puppua , eikä musiikkiaan vastaa omaa makuasia. Miksi edes tarvitaan monia radiokanavia, riittää mielestäni yksi suomenkielinen, yksi ruotsinkielinen ja saamenkielinen, muuta ei tarvita.
Säästöä saadaan aikaiseksi ja Ylen budjetti ja menot pitää olla avoimia kaikille veronmaksajille, jotta nähdään minne veronmaksajien rahaa laitetaan.

7

530

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä en lue mitään tältä kadehtialta, joka esim on jatkuvasti Sanna Marinin kimpussa. Tämä siksi, että Sanna on kaunis ja fiksu ja menestyy, toisin kuin tämä hmmm, no jääköön sanomatta!

      Tämä Ukkola on vain Persu probagandisti, jonka jutut ovat täyttä puutaheinää.

      Ukkolan jutut voi heittää roskakoriin!

      • Anonyymi

        Ukkola uskaltaa katsoa asioita järjen kautta, niin nytkin.
        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/808aff2e-86f9-4774-862f-4ffb81028c83
        Sannan kolumnit ovat raikas tuulahdus valtamedian tunkkaisissa propagandakanavissa.

        Itse olen ollut huolissani tästä YLEN “marginalisoitujen” ihmisten tuputtamisesta.
        Kammottavin esimerkki on 8-minuuttia juontajat, täysin ammattitaidottomia ja biasoituneita.
        Kaikesta päätellen he eivät ole objektiivisia yhteiskuntaa ymmärtäviä, eivätkä miissään nimessä integroituneita. He ovat tuoneet ohjelmiin omat ennakkoluulosa ja asenteensa.

        Ylellä pyörivistä sarjoista turmeltumattomin lienee Bonderøven.
        Muut YLEn ohjelmat on silattu paskalla.

        Kaiken kaikkiaan yhdyn Lestadiolaisten käsitykseen siitä että YLEstä ja TVstä yleensä on tullut pelkkä sontalaatikko.


    • Anonyymi

      Kackkapuhetta. YLE:n uutiset ovat puolueettomimmat ja monipuolisimmat kuin mainoskanavien.. Äärioikeistolaisia vain ärsyttää totuuden esille tuominen.

    • Anonyymi

      YLE teki Sannan. Ilman yleä Sanna ei olisi siinä missä on. Mutta ok.

    • Anonyymi

      YLE on syytä lakkauttaa kokonaan, 200 miljoonan säästöt eivät riitä korjaamaan tilannetta.

      Yle on täysin sairas laitos ja sitä ei paranneta leikkauksilla vaan lopettamalla. Suvakismiaivoruikkuja päästeleviä ja vasemmistorasisteja koko laitos täynnä. YLEn tehtäväksi ei ole määritetty missään, että kansalaiset tulee eheyttää sosialismiin. Nuo eheyttämistavoitteet ja -tehtävät on antaneet nykyiset YLEn johtajat , jotak eivät hyväksy ihmisten erilaisuuta ja heidän erilaisia mielipiteitä. Minä en tule koskaan hyväksymään sosialismia tai sen tasapäistettyjä kansalaisia ja palvottuja "aate johtajia" eri arvoineen.

    • Anonyymi

      Ylen uutisointiin uskovat jäävät paljosta paitsi,
      Itse seuraan monia ulkomaan kanavia ja myös eri aate suuntauksia edustavia.
      Ylen ei esimerkiksi uutisoi seuraavia asioita,
      -briteissä islamistit ovat hyökkäilleet ja pelotelleet poliitikkoja vastaan, jopa eri kaupungin valtuustoihon
      - Euroopassa monia maita ,joissa islamistit vaativat sharia lain käyttöön ottoa
      -suurin osa Euroopassa toimivista rikollisjengeistä on arabi, lähi-itä, aasialais- ja afrikkalaistaustaisia
      -juutalaisiin kohdistunut väkivalta on lisääntynyt kaikissa länsimaissa, ja syynä ei ole äärioikeisto, vaan tuomitut ovat muslimeita.
      Kulttuuri muutoksen vaikutuksista puhutaan jo kaikkialla muualla, paitsi Suomessa. Jopa muut Pohjoismaat ovat huomanneet, että maahanmuuttajien tuomat lieveilmiöt ovat uhka demokratialle ja turvallisuudelle.

    • Anonyymi

      Tuo 8 minuuttisessa sylki suusta lentäen paasaava walihasan (vai mikäsenytoli) on esimerkki ylen nykyisistä touhuiluista. Kansalaisilta peritään ylen pakkovero ja näytetään veronmaksajille kuinka tummaihoinen( ja -mielinen) rasisti haukkuu suomalaisia palkkansa maksajia milloin mistäkin joka ainut kerta. Vastenmielistä katsottavaa ja kuultavaa kertakaikkiaan. Yle on ollut tunnettu iät ja ajat siitä,että se on juoppojen ja vetelysten suojatyöpaikka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      82
      4627
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3637
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      64
      2070
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1142
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      145
      1072
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      989
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe