Kannattaa lukea Ukkolan kolumni Iltalehdessä ja sisältönä Ylen monimuotoisuuskoulutukset, joiden hintaa eikä sisältöä haluta kertoa veronmaksajille.
Nyt en enää ihmettele Ylen yksipuolisia valintoja asiantuntijoiden osalta , enkä toimittajien puolueellisia ja osaamattomia näkökantoja tai havaintoja, että YLE haluaa vaikuttaa vallan jakoon Suomessa.
Miten pitkälle tämän mädännäisyyden annetaan mennä ja miten kalliiksi tämmöinen tulee veronmaksajille.
Katson hyvin harvoin Ylen kanavia, en edes enää uutisia, enkä ajankotaisohjelmiakasn, koska eivät täytä enää puolueettomuutta,eikä journalismin vastuuta.
Saksalaiset dekkarit ovat kielen osaamisen kannalta hyviä.
Ylen radiokanavia en kuuntele lainkaan, koska sisältö on täyttä puppua , eikä musiikkiaan vastaa omaa makuasia. Miksi edes tarvitaan monia radiokanavia, riittää mielestäni yksi suomenkielinen, yksi ruotsinkielinen ja saamenkielinen, muuta ei tarvita.
Säästöä saadaan aikaiseksi ja Ylen budjetti ja menot pitää olla avoimia kaikille veronmaksajille, jotta nähdään minne veronmaksajien rahaa laitetaan.
Ukkolalta hyvä kolumni monimuotoisuudesta
7
481
Vastaukset
- Anonyymi
Minä en lue mitään tältä kadehtialta, joka esim on jatkuvasti Sanna Marinin kimpussa. Tämä siksi, että Sanna on kaunis ja fiksu ja menestyy, toisin kuin tämä hmmm, no jääköön sanomatta!
Tämä Ukkola on vain Persu probagandisti, jonka jutut ovat täyttä puutaheinää.
Ukkolan jutut voi heittää roskakoriin!- Anonyymi
Ukkola uskaltaa katsoa asioita järjen kautta, niin nytkin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/808aff2e-86f9-4774-862f-4ffb81028c83
Sannan kolumnit ovat raikas tuulahdus valtamedian tunkkaisissa propagandakanavissa.
Itse olen ollut huolissani tästä YLEN “marginalisoitujen” ihmisten tuputtamisesta.
Kammottavin esimerkki on 8-minuuttia juontajat, täysin ammattitaidottomia ja biasoituneita.
Kaikesta päätellen he eivät ole objektiivisia yhteiskuntaa ymmärtäviä, eivätkä miissään nimessä integroituneita. He ovat tuoneet ohjelmiin omat ennakkoluulosa ja asenteensa.
Ylellä pyörivistä sarjoista turmeltumattomin lienee Bonderøven.
Muut YLEn ohjelmat on silattu paskalla.
Kaiken kaikkiaan yhdyn Lestadiolaisten käsitykseen siitä että YLEstä ja TVstä yleensä on tullut pelkkä sontalaatikko.
- Anonyymi
Kackkapuhetta. YLE:n uutiset ovat puolueettomimmat ja monipuolisimmat kuin mainoskanavien.. Äärioikeistolaisia vain ärsyttää totuuden esille tuominen.
- Anonyymi
YLE teki Sannan. Ilman yleä Sanna ei olisi siinä missä on. Mutta ok.
- Anonyymi
YLE on syytä lakkauttaa kokonaan, 200 miljoonan säästöt eivät riitä korjaamaan tilannetta.
Yle on täysin sairas laitos ja sitä ei paranneta leikkauksilla vaan lopettamalla. Suvakismiaivoruikkuja päästeleviä ja vasemmistorasisteja koko laitos täynnä. YLEn tehtäväksi ei ole määritetty missään, että kansalaiset tulee eheyttää sosialismiin. Nuo eheyttämistavoitteet ja -tehtävät on antaneet nykyiset YLEn johtajat , jotak eivät hyväksy ihmisten erilaisuuta ja heidän erilaisia mielipiteitä. Minä en tule koskaan hyväksymään sosialismia tai sen tasapäistettyjä kansalaisia ja palvottuja "aate johtajia" eri arvoineen. - Anonyymi
Ylen uutisointiin uskovat jäävät paljosta paitsi,
Itse seuraan monia ulkomaan kanavia ja myös eri aate suuntauksia edustavia.
Ylen ei esimerkiksi uutisoi seuraavia asioita,
-briteissä islamistit ovat hyökkäilleet ja pelotelleet poliitikkoja vastaan, jopa eri kaupungin valtuustoihon
- Euroopassa monia maita ,joissa islamistit vaativat sharia lain käyttöön ottoa
-suurin osa Euroopassa toimivista rikollisjengeistä on arabi, lähi-itä, aasialais- ja afrikkalaistaustaisia
-juutalaisiin kohdistunut väkivalta on lisääntynyt kaikissa länsimaissa, ja syynä ei ole äärioikeisto, vaan tuomitut ovat muslimeita.
Kulttuuri muutoksen vaikutuksista puhutaan jo kaikkialla muualla, paitsi Suomessa. Jopa muut Pohjoismaat ovat huomanneet, että maahanmuuttajien tuomat lieveilmiöt ovat uhka demokratialle ja turvallisuudelle. - Anonyymi
Tuo 8 minuuttisessa sylki suusta lentäen paasaava walihasan (vai mikäsenytoli) on esimerkki ylen nykyisistä touhuiluista. Kansalaisilta peritään ylen pakkovero ja näytetään veronmaksajille kuinka tummaihoinen( ja -mielinen) rasisti haukkuu suomalaisia palkkansa maksajia milloin mistäkin joka ainut kerta. Vastenmielistä katsottavaa ja kuultavaa kertakaikkiaan. Yle on ollut tunnettu iät ja ajat siitä,että se on juoppojen ja vetelysten suojatyöpaikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2081360- 961256
Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9898Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛85842Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan2830Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.57776- 31768
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle14762Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii43713T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37708