Mitä tekee työkseen liikunta sihteeri?? Kaikki kisat on urheilu pitäjästä loppuneet.??Erkki Lipponen teki paljon työtä urheilun eteen.Nyt ei tapahdu mitään.???
Mikä on liikunta sihteeri työnkuva
12
850
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä pitäis liikunta sihteeri vaihtaa. Ei saa mitään kisoja järjestettyä.Toista oli Erkin aikaan.
- Anonyymi
Samaa mieltä Erkki teki arvokasta työtä.paljon ilmaisia tunteja.Lapinlahti oli urheilupitäjä.Mitä sanoo kunnan johto tähän?
- Anonyymi
Tekeminen oli ihan nollaa jo silloin kun kisoja järjestettiin. Kaikki muu jätettiin tekemättä, koska kisat vei niin paljon aikaa. Nyt kisoja ei ole, mutta vähässä on tekeminen edelleen, vaikka aikaa pitäisi olla.
Tuota työntekoa kun pääsisi edes viikon seuraamaan niin olisi helppo todeta, ettei töitä juurikaan ole. Rauhallinen suojatyöpaikka. Varsinkin, kun ei ota mitään uusia hommia ja vanhat vähenee pikkuhiljaa pois. - Anonyymi
Eikö Lapinlahdella löydy yksimielisyyttä.Vaihtoon tuollainen.Lapinlahdella oli ennen kisoja ym.Viime talvena yhdet lasten kisat Kasasen Erkin ansiota sekin.
- Anonyymi
Ongelma on, että väki Lapinlahdelta lähtee. Nytkin lähti entinen käytävän juoruilija, jolla meni sukset ristiin sireenin kanssa.
Vanhojen kisojen tasoisia karkeloita on ihan turha Lapinlahdelle enää kuvitella, mutta voisihan sitä kehittää jotain muuta tilalle.
Suurimmat tapahtumat taitavat olla Aikataika ja Juustojuhlat. Kehityksen aallonharjalla molemmat. - Anonyymi
Talous kunnassa koiralla ja suojatyö paikkaa pidetään.Lapinlahti sai paljon mainetta Lipposen Erkin aikaan.Täytyy ihmetellä et hiihto pitäjän on näin käynyt.Ei taida hiihto olla liikuntasihteerin laji.Eikun potku petsuuksille.
- Anonyymi
Ei ymmärrä itse lähteä pois.
- Anonyymi
Ei kai nyt kukaan niin tyhmä ole että suojatyöpaikan jättäisi. Varsinkin kun hommat ei paina.
- Anonyymi
Niin,eihän sitä laiskojakaan saada nykyisin niin vaan pois.Eikö asianomainen itse ymmärrä.ei taida olla mitään ammattia.
- Anonyymi
Tärkeä ammatti tyhjän toimittaja
- Anonyymi
Kontalleen !!!
- Anonyymi
Ohhoh
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3083058Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun161850Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151810Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141565Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3931426Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t341302Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2081170Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631036Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19955- 75918