Niskasen linja-auto

Anonyymi-ap

Meijerinkadun ja Pohjolankadun risteyksessä tänään klo 12.50 ajoi linkkuri päin punaisia.

16

519

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Loppu tulee Polttoainettaa saa jopa iisalmestakin...............

    • Anonyymi

      Mikä loppu se nyt tulee, kyllä se show must go on.

      • Anonyymi

        Onneksi ei kolahtanut mutta hurjaa oli kyyti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onneksi ei kolahtanut mutta hurjaa oli kyyti.

        Jos se oli pikavuoro?


    • Anonyymi

      Niskasen runkkareita ei koske mitkään säännöt, toivottavasti ajavat jonkun suojatielle änkeevän spandexi perseen yli joka luulee olevansa Jumalasta seuraava..

      • Anonyymi

        No, onko omakohtaista kokemusta, että he ovat ru****reita..?


    • Anonyymi

      Ihmettelen näitä "ammattikujettajia"!
      Törppöjä tosi paljon niin linja-auton kuten myös rekkojen/kuorma-autojen ratissa.
      Naiskuljettajat pois lukien! Naisilla tuntuu olevan tämä ammatti hyvin hallussa.

      • Anonyymi

        Pääasiassa kuitenkin ammattikuljettajat ovat fiksuja ihmisiä. Vähemmänkin fiksuja toki kaikkiin ryhmiin mahtuu.

        Sitten on yksi kuljettajien vaikutusvallan ulottumattomissa oleva ongelma: liian tiukaksi vedetyt aikataulut. Kuljettaja kuitenkin saa arvostelut niskoilleen, jos auto on myöhässä. Valitettavasti näin.


      • Anonyymi

        Taksiukoilla on yksi naiskuljettaja, joka ajaa kuin pulloperse sika


    • Anonyymi

      Mielikuvituksen tuotetta koko aloitus. Aloittaja keksinyt koko tarinan itse.

      • Anonyymi

        Josko hän ollut kenossa ?


      • Anonyymi

        Usko tai älä. Ei ole mielikuvituksen tuotetta aloitus. Ajoimme linkkuri takana ja linkkuri vaan jatkoi matkaa punaisia päin.


    • Anonyymi

      Olen aiemminkin nähnyt näitä Niskasen linkkureita ajelevan ylinopeutta, kaartamassa mutkassa liian kovalla tilanne nopeudella niin että itse vastaantulevana olen joutunut jarruttamaan koska nopeuden takia kääntymiseen meneekin kaksi kaistaa. Olipa myös Niskasen bussi, joka kerran kauheassa lumimyräkässä risteysalueella posotti auraamattoman kaistan kautta ohitsemme. Taitavat ajella Iisalmen kaupungin paikallisliikennettä.

      • Anonyymi

        Viisainta on olla kohdistamatta tätä arvostelua tiettyyn yhtiöön. Olen tuota minäkin nähnyt muunkin tällä alueella toimivan linja-autoyhtiön auton ajavan päin punaisia enkä viitsi ruveta asiasta täällä revittelemään. Kyllä niitä erheitä sattuu, vaikka tietysti on koetettava toimia oikein.

        Ja yleisesti ottaen, asiaan vähän liittyen, jos autonkäyttäjä ei uskalla tai halua tms. ajaa suurinta alueella sallittua nopeutta ja joku kuorma- tai linja-auto ajaa perässä, olisi hyvin suotavaa väistää levikkeelle eikä olla tientukkona. Toisilla on todennäköisesti aikataulu, jonka mukaan pitäisi yrittää pysyä. Tilannetta eivät ainakaan helpota sellaiset tiellä kulkevat haaveilijat.


    • Anonyymi

      Jospa se niskasen firman ryssälästä verottomana tuotu diisseli on ärjympää kuin laillinen kotimainen.

      • Anonyymi

        Ne aineet on varmasti jo aikoja sitten loppuun käytetty.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      132
      2514
    2. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      100
      2085
    3. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      38
      1720
    4. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      38
      1560
    5. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      52
      1403
    6. Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä

      Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään
      Kankaanpää
      26
      1094
    7. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      58
      1090
    8. Kuka on Farmi Suomi Riiko?

      Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe
      Tv-sarjat
      9
      1046
    9. Vastuuhenkilöt

      Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.
      Lapua
      62
      1030
    10. Pelataanko sivistyslautakunnan päätöksissä reilua ja avointa peliä?

      Huomasin, että sivistyslautakunta on tehnyt viikko sitten isoja miljoona päätöksiä lastemme koulukuljetuksissa ja kaup
      Ähtäri
      30
      726
    Aihe