Mitättömät motoristit

Pitäiskö liittyä heihin, ensin ostettava vähintään 1000 kuutioinen mopo että pääsis reissuun, eli tuohon torin nurkalle elvistelemään.
21716
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Typerä aloitus. Ne piirtää kellä liitua.

Äänestä
  • Säälittävä epäsuora psykologinen hyökkäysyrityskö

    Äänestä

Se koira älähtää johon kalikka kalahtaa.

Äänestä

Oikeastaan kaikki moottoroidut kaksipyöräiset tulisi kieltää lailla liian vaarallisina.
Ihme ettei niitä ole jo kielletty mutta että lähitulevaisuussa jo on.

Äänestä
  • Kaikkea ei tarvitse kieltää, omaa vastuuta ja valtaa täytyy arvostaa. Valmiiksi pureskeltu pullamössöelämä, jossa muut kieltävät kaiken kivan, ei ole mistään kotoisin. Ja minulla ei ole moottoripyörää, mutta muille sen ilon kyllä kaikin mokomin suon.

    Äänestä

Polje sää köyhä vain sitä vanhaa mummo pyörääsi.. 🤣

Äänestä

Miten voikaan ihminen olla kateellinen!

Äänestä
  • Kelle?

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kelle?

    Moottoripyörien omistajille.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Moottoripyörien omistajille.

    Se on turhaa kateellisuutta.

    Äänestä

Tule poika mukaan varo, ettei kärsä turpoa!!!

Äänestä
  • Mistäs päättelit että poika? Sulla ei muu tupoo kuin lärvi.

    Äänestä

Mitähän elvistelyä meinaat? Ja tonnisia moottoripyöriähän saa ihan muutamalla tonnilla joten ei sellaisen omistaminen mitään elvistelyä ole.

Äänestä

Ei sen tarvii tonninen olla,riittää ysisatanenkin.mulla on kuussatanen ja ajelen yksikseni,en ole laumassa eläjä.

Äänestä
  • Mulla ns retkipyörä tai nykyään sanotaan seikkailupyörä. Melkein mopon moottori😊
    Eteenpäin pääsen ja vaikeistakin paikoista kuten tunturipurot ja reittien siniset ja saviset osuudet. Sen verran kevyt pyörä että jaksaa työntää ja nostella jos kiinni jää.
    Jokainen ajakoon sillä mikä miellyttää.

    Äänestä

Joku vanhempi patu ajaa uudella 125 Honda monkey llä kylillä, käykö katees? 😂 Maksaa yli neljä tonnia ja sillä sais montakin vanhempaa tuhat kuutioista moottoripyörää..

Äänestä
  • Saisiko jopa 4 😊

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Saisiko jopa 4 😊

    Ennakoiminen DDDDDDDDDD.

    Äänestä

Onko kukaan kiertänyt Afrikkaa moottoripyörällä.
Minä oon. Siellä ei pärjää raskaalla mopolla, 350kuutioinen on jo liian iso. Itku tulee.

Äänestä
  • Imasooko hietsu liian raskaan ukon dyyniseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Imasooko hietsu liian raskaan ukon dyyniseen.

    Sitten pojat ajaa duuni duuniseen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pitäiskö liittyä heihin, ensin ostettava vähintään 1000 kuutioinen mopo että pääsis reissuun, eli tuohon torin nurkalle elvistelemään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu