Pitbull ei ole lemmikki

Anonyymi-ap

Pitbull on tappajakoira.
Sen pitäminen ja maahantuonti on kielletty muun muassa Tanskassa, Norjassa, Saksassa, Ranskassa ja Isossa-Britanniassa.
Koiran perimää on jalostettu raivokkaaseen tappeluun, tappamaan vastustaja.
Pitbull ei erottele onko vastusta ja lapsi vai koira, seyrittää tappaa vastustajansa.

Koska on todistettu että Pitbull on kaikista koirarouista eniten vammoja aiheuttava, se tulee kieltää.

Pitbullin omistajan tulee olla jollain tavalla vammainen itsekin tietäessään koiran rotuominaisuudet.

Mikä hyvänsa impulssi voi laukaista hyökkäysreaktion, erikseen on vielä ne joille on annettu tappajakoulutus.

Koirarotujen natsi.

Amerikan pitbull ja siitä kehitetty Pit Bullmastiffi on vielä suurempikokoinen koira jolla on sama tappajaluonne kuin amerikan pitbullilla, mutta se on suurempi ja tuhovoimaisempi kuin pikkuserkkunsa.

4

459

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitbull ei ole tappajakoira (tämä on median tuputtama nimi).
      Koirasta kun koirasta saa "tappajakoiran", kun ääliöt ei viitsi kouluttaa eikä opettaa edes yksinkertaisempia käskyjä, ei viitsitä ulkoiluttaa, kusetetaan/paskotetaan sen verran, et tekee asiansa ja äkkiä sisään, ei virikkeitä, jätetään yksin jne.

      • Anonyymi

        Miksi se on kielletty niin monessa maassa?.

        Pitbull ja suurempi kokionen Pit bullmsatiff eivät ole lemmikkejä vaan ja ainoastaan taistelukoiria.
        Amerikan pitbull on koulutettu tappamaa vastustajan kilpailussa, ei ainoastaan koulutettu vaan jalostettu tappjaroduksi.

        Rotuominaisuuksia ei voi kouluttamalla muuksi muuttaa.

        Pitbullin tai Pit bullmastiff hankitaan öykkärimäiten ihmisten egon korotukseen.

        Rodusta tiedetään että koirien aiheuttamista vammoista 70% on em. rotujen aiheuttamia.

        PIDÄ KOIRALLASI AINA KUONOKOPPAA JA LUJASSA HIHNASSA.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi se on kielletty niin monessa maassa?.

        Pitbull ja suurempi kokionen Pit bullmsatiff eivät ole lemmikkejä vaan ja ainoastaan taistelukoiria.
        Amerikan pitbull on koulutettu tappamaa vastustajan kilpailussa, ei ainoastaan koulutettu vaan jalostettu tappjaroduksi.

        Rotuominaisuuksia ei voi kouluttamalla muuksi muuttaa.

        Pitbullin tai Pit bullmastiff hankitaan öykkärimäiten ihmisten egon korotukseen.

        Rodusta tiedetään että koirien aiheuttamista vammoista 70% on em. rotujen aiheuttamia.

        PIDÄ KOIRALLASI AINA KUONOKOPPAA JA LUJASSA HIHNASSA.

        Koirataisteluissa taisteluhauisiksi kasvatettuja pitbulleja arvostetaan kyvstä olla lopettamatta vammoista, kuivumisesta, uupumuksesta tai murtuneista luista huolimatta Kuten eräs kirjoittaja kuvailee sitä: "Se on koira, joka ei lopeta taistelua, koira, joka kuolee kehässä, koira, joka taistelee kahdella murtuneella jalalla." Taistelukoirien kehittämisen koulutuksen laajuus ja menetelmä vaihtelevat dramaattisesti taistelijan tason ja kokemuksen mukaan. Useimmilla "taistelurotuisilla" koirilla on korkea kipukynnys.


    • Anonyymi

      Bitbull ja muut taistelukoirat pitäisi ehdottomasti kieltää. Ovat aidosti vaarallisia ja pilaavat kaikkien muiden koirien maineen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11233
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2222
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1619
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe