A***. Kuin kuun heijastusta järven pinnasta yritän sinua tavoittaa. Kosketan veden pintaa sormillani, ja kuva katoaa. Pehmeä on sydämeni ja arka, kun sinua ajattelen. Muutit maailmani toisenlaiseksi; nyt toivon vain jälleensyntymää että sinut kohdata voisin. Tämä elämä on yhtä mahdoton kuin äärettömän jakaminen osiin. Ikäväni kaikuu päivien saleissa ja se ääni tekee minut hulluksi.
Ikävä sinua
Anonyymi-ap
13623
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Minulla on myös ikävä sinua ***°
Onko hänen nimessään neljä kirjainta?
On, vain neljä.
Jatkoa. Olen yrittänyt olla ajattelematta sinua, mutta tämä polte rinnassani ei suo minulle lepoa öisin, tunnit lipuvat ohitseni kuin joutsenet. Aamulla olet ensimmäinen ajatukseni, kuin aamukaste lehville laskeudut mieleeni. Tämän kaiken kertoisin jos voisin, mutta pelkään jo sitä hetkeä kun kohtaamme, vaikka ajatuksissani selailen jokaista muistoa sinusta kuin vanhaa, arvokasta kirjaa.
Samoja tunteita käyn läpi hänestä °
Millainen sinun hän on?
Komea mies ppmaalta.
Jos olisit "mun" Jii, sanoisin vain että rakastan sinua. Olen aina rakastanut. Joka päivä sun puute särkee sydämeni uudestaan.
Jos olet S lopeta ahdistelu. Sairasta on jo touhusi, ollut pitkään . Jos on asiaa ,palstalla vonkuminen ei ainakaan tilannetta paranna, päinvastoin. Mieti omaa toimintaasi, eikö kestä päivänvaloa, kun anonyymipalstalla huutelet. Etsi mies itsellesi, älä tunkeudu toisen liittoon väkisellä tai väsyttämällä. Haukkumalla ja tyrkyttämälläkö luulet lempeä saavasi. Rakkaus on ihan muuta.
Oletko vainoharhainen? Joku on keksinyt, että J kirjaimesta höpöttämällä saa jonkun kuvittelemaan olemattomia. Aina löytyy ihmisiä jotka heittävät pensaa liekkeihin. Sun S tuskin on täällä palstalla. Tuskin edes välittää puolisostasi. Jos puolisollasi on hämäriä menoja niin tuskin exän kanssa. Joku uus sillä on ja siitä ei sulle kerro. Ruokkii sun kuvitelmia vaan exästä koska saa siten touhuta uuden kanssa miten haluaa.
Jos joku kyselee aata aloituksessa niin miten se voi s olla? Häh en ymmärrä sinun logiikkaa. Sivusta, ojasta luen.
Jos on lusikalla annettu..jne...
No sepä ..
Luetun ymmärrys ..
Ja laiskuus tehdä oma ketju.