Kertokaapa joku tuosta alueesta Damissa. Olen menossa syksyllä ekaa kertaa, aiemmin olen käyttänyt myös maksullista seksiä, mutta muualla. Onko siellä bordellit erikseen vai onko nämä juuri niitä joissa tytöt on bikineissä ikkunalla? Onko PL-alueella hostellia. Aiemmin olen viihtynyt hyvin esim Barcassa hostellissa jutellen ja juoden (ja poltellen) eri kansallisuuksien kanssa ja kiinnostaisi hostelliasuminen, about viitisen päivää olisin matkassa. Hotelleista lisäksi sen verran, että onko olemassa Damissa visitor friendlyä hotellia jonne voisi viedä ilotyttöjä?
Vastaukset 13
Tama on just sita aluetta etta ne on siella ikkunoissa ja sielta sen ku valitset.Toiminta tapahtuu yleensa siella ns. kopissa, eli kunkin tyton omassa huoneessa.Jotteivat kadulla kulkevat ihmiset nakisi aktia, on jokaisella naisella(ja miehillakin) verho, joka laitetaan eteen kun ollaan tekemassa bisnesta.Alueelta loytyy seka hotelleja etta hostelleja, joten ei muuta kun sekaan vaan!
- nattyboy
Kallista se vaan on!! Ite olen käynyt kiertelemässä, mutta en kokeilemassa.
- izzy_32
nattyboy kirjoitti:
Kallista se vaan on!! Ite olen käynyt kiertelemässä, mutta en kokeilemassa.
kuinka kallista? En ole touhuun ryhtymassa mutta ihan puhtaasta mielenkiinnosta:)
- Alankomaissa asuva
izzy_32 kirjoitti:
kuinka kallista? En ole touhuun ryhtymassa mutta ihan puhtaasta mielenkiinnosta:)
Huoria en Amsterdamissa ole itse käyttänyt, mutta punaisten lyhtyjen alueella pyöriessäni olen usein kuullut tyttöjen huutelevan 50/ koko hoita.. Näin siis parhaan tietoni mukaan... :)
- Damdamdamdelidamdelidam
izzy_32 kirjoitti:
kuinka kallista? En ole touhuun ryhtymassa mutta ihan puhtaasta mielenkiinnosta:)
50€ maksaa itse olen käynyt siellä damin punaisilla lyheyiilä nais "valikoima" vaihtelee ajan mukaan yöllä klo 00-02 oli itseni mielestä oarhaat muijat ikkunoissa mutta jos menee alku illasta nii eip juuri kummosempia Omasta mielestä ole ikkunoissa :))) suosittlen suosittelen ;)
- Amsterdamilainen
Punaisten Lyhtyjen alueella eri kaduilla on ns eri kategoriat. Sieltä löytyy ns. ykköslinja (hinnat korkeimmat, yli 100 euroa), transseksuaalit, vanhat, mustat, Aasialaiset, yms jokaiselle jotakin.
Halvimmat hinnat ovat 20 euron luokkaa.
Alueelta löytyy myös strippibaareja ja live seksishow-teattereita. Strippibaariin sisäänpääsy 5 euroa, sylitanssi alkaen 10 euroa.
Hotelleita ja hostelleita löytyy alueelta monia.
Alueella liikkuu myös laittomia ilotyttöjä kaduilla kuljeskellen, nämä surulliset näyt yleensä veloittavat 10 euroa koko hoito.
Asun Amsterdamissa, kaikki tietoni perustuu tyttöjen minulle tekemiin tarjouksiin alueella liikkuessani, itse toiminnoista ei kokemusta. - heart of amsterdam
Punaisten lyhtyjen alue on ainut paikka missä olen käynyt damissa kun asuin hollannissa 10 v sitten. Paikka on sellainen ikkunapaikka. PL- aluella on hostelleja, ite kävin polttelemassa yhen japanilaisen hostelli huoneessa paikassa nimeltä heart of amsterdam joka on hamppu museota vastapäätä, ihan siinä PL-alueen keskellä.
Kannattaa varata hostelli netistä etukäteen jos omistat pankkikortin, voi nääs olla kaikki huoneet varattu näin kesällä.
No sun pitäisi ostaa joku escortti, kyllähän damissa hotellejakin on netistä vaan googletat saako sinne viedä vieraita.
heart of amsterdam
http://www.booking.com/hotel/nl/heartofamsterdam.fi.html?aid=311095;label=hotel-10940-nl-cOjC_TVeZ4FlCzdIiXl3yQS5727114549:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t2:neg;ws=&gclid=COjizOPElLECFaItmAod8T8zhA - Matkamies maan
Punaisten lyhtyjen alueelle ei kannata mennä, vaan Damissa on paljon muitakin taloja joissa on todella hyvä palvelu, tytöt voi varata koko illaksi privaatisti ja tarjoilu pelaa koko ajan, hinta noin 1000 euroa / naama, useita tyttöjä sisältyy hintaan
- dami-mies
Tuolta löytyy hyvin infoa: http://www.wikisexguide.com/wiki/Amsterdam
- janne panos
Tässä on koko hemmetin euroopan opas maksullisiin naisiin, strippibaareihin,hierontoihin ja gay paikkoihin
http://www.wikisexguide.com/wiki/Europe - asdoksdoas
http://www.wikisexguide.com/wiki/De_Wallen
Tonne vaan den walleniin panoille! - Roppis
Hiljaa saatana
Hei, onko tähän jotain päivitystä?
Mihin kannattaa mennä, kun haluaa laadukasta tavaraa kohtuulliseen hintaan eli 200e per tunti max.?
Ikkunatytöt käy, mutta perusbortheleita, damihuiseja tai strippibaareja, joissa voi saada todella laatutavaraa alle 200e/tunti? Ikkunatytöissä on ollut aina laadun kanssa haasteita. Toki pari kertaa on löytynyt ns. miss suomi, mutta ei aina.
Etenen mieluiten jalan denWallenissa, joten ensisijaisesti tuo alue, mutta toki voin ottaa taksin max. 50km.
Eskortin voin löytää netistä, mutta se on se 180e min per tunti ja ikinä et tiedä mikä siellä on ovella koputtamassa. Eskort -nettiosoitteita toivoisin myös Damin suhteen tähän, jos jollakulla tietoa.
Mieluiten panen omassa sviitissä lakanoissa, mutta jos paras tavara on muualla esim. ilmapatjalla ja muovilakanoissa preferoin sitä. Eli tavaran laatu on keskiössä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761631
- 79875
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,39842En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56801- 59630
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?69610Olet niin tärkeä
Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.19551- 19511
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38506Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te36501