"Metsä Rokkaa -tapahtumaa järjestämässä ollut Etelä-Savon Metsänhoitoyhdistyksen johtaja Petri Pajunen kertoo, että ennakkomyynti enteili yleisöryntäystä, mutta siitä huolimatta lopputulos yllätti. Pelkästään päivätapahtumaan osallistui noin 7 500 ihmistä.
– Se ruuhkautti koko Vehmaan alueen viitostietä myöten. Kaikki seudun parkkialueet olivat täynnä. Viestimme kaikissa kanavissa, ettemme välttämättä pysty ottamaan kaikkia alueelle, Pajunen muistelee lauantain kiireitä."
– Se ruuhkautti koko Vehmaan alueen viitostietä myöten. Kaikki seudun parkkialueet olivat täynnä. Viestimme kaikissa kanavissa, ettemme välttämättä pysty ottamaan kaikkia alueelle, Pajunen muistelee lauantain kiireitä."
Vastaukset 24
Vanhimmat
Onko totta että päätähti MM saapui paikalle hulikopterilla!?
Tyhmä
Joo
Jos yleisöryntäys johtuu metsämanin suosiosta niin yleisö on päästään seonnut.
Ei näkynyt ukkoo tapahtumassa.
Ei tainnut olla mätisäkkistä johtuvaa
Ei ainakaan Sonkajärvelle vetänyt.
Metsaman vietiin Niuvanniemi-rockiin.
Mikä oli metsamanin setin sisältö rokkitapahtumassa? Nähtiinkö lavalla persvako karvoineen????
No se vako näyttää sinua kiinnostavan kovasti, olisiko aika vaihtaa saittia.
"Terve vuan Metsa Man.
Näin tuon videosi jolla trollailet mm. tälle sivustolle.:
https://www.youtube.com/watch?v=O3pn2JxAOKw
Minusta se on aika epätavallista sinun kanavalle, olen saanut aiemmilta videoiltasi mielikuvan että olet asiallinen tolkun mies.
En tietysti tiedä taustoja, ehkä olet saanut negaviestejä asiallisilta videoilta mitkä olet poistanut ja tämä on jokin vastaisku sille?
Jokatapauksessa kanavasi tilaajana ja katsojana toivoisin että antaa olla viimeinen kerta ja homma jatkuisi asialinjalla.
Voihan ne adsense tulotkin loppua lyhyeen jos asialinjaan tottuneet katsojat pakenevat kanavalta."
Mikä mies metsäman pohjimmiltaan on?
Venkulaman, polynimurukauppiaan poika. Siitä vois tulla huva elovilikuva?
Juu
Tosi juilu ja paha suustaan.Huijaa minkä ehtii muita immeisiä.Kova valehtelemaan.
Massia tulee, ja sekös maatalojen isäntien tenavaippoja kiristää. Onko vaippa vinossa? Heheheeheheheh
Mani vetää minne vaan Suomen suositumpia esiintyjiä tapahtumissa, vientiä riittää.
Pölynimurikauppiaan poika. Venkulaman. On suosittu.
Tyhmä
Ei venkulaa näkynyt millään Juvan Metsärokkaa ilmossa. Itse taas tukkeutunut tyrkylle ja haastateltavaksi sekä nimmareita jakelemaan lapsukaisille. Katsojiakatsojia yritellään.
Niitä näyttää riittävän timolla.
Privana persvaon näyttöä. Pojat hoi. Maamiesseuraan jäsenkortilla alennusta -10%.
Hieno juttu että te keksitte lisätulon lähteen👍. Onhan tuo vaihtelua teille ainaisen tubettajien kyttäämisen ja valittamisen sijaan.
Joko on paljon tullut massia?
Tehän voitte vielä laajentaa toimintaa sillä että teette "junan" juhlapäivinä.
Tsemppiä! Ja tietenkin tsemiä!
Onko tämä mehtätonttu arvostettukin metsäasiantuntija,kun hänen omia metsiä katellaan. Entäs pajatontun metsäasiantuntijuus taitaa rajoittua hakerankojen rasiin kaatoon.
Hmmmm jooo