Taas alkoi bottihyökkäys pornolinkkien muodossa. Lokkikuvan kopiointi oli liikaa.
Somekerma kilahti
Anonyymi-ap
2473038
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 54 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 247
Vanhimmat
😂😂😂😂😂😂 mikä on penakerman vastaus ????? Pystyykö se pysäyttämään atakin 😂😂😂😂
😂😂😂😂
❤️❤️❤️❤️
❤️❤️❤️❤️❤️
❤️❤️❤️❤️❤️❤️
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
😂😂😂😂😂
Jussi on nyt hyvin vihainen lokkikuvan kopsuttelusta 😂😂😂😂
🪿🪿🪿🪿🪿😂😂😂😂
😜😜😜😜😜
Kivaha täält bunkkerist on lällätellä IMATRAN AIKUISILLE kirjotteleijolle 😂😂😉
Hah hah haa sanon minä 😂
😂😂😂😂
😂😂😂😂😂
👍👍👍
Pena on kurko
😂😂😂
❤️❤️❤️❤️❤️❤️
❤️❤️❤️❤️❤️
Hahahaaaaaa
Penan sivuilta kävi ilmi että koko pena on feikki profiili kuten arvasinkin,tuo feikki trollailee fb sivustoja ympäri nettiä ,vaihdellen profiileitaan,pena on itsekkin myöntänyt puheensa olevan valhetta,tuo trolli on elänyt valheessa jo niin pitkään ettei itsekkään tiedä mikä on valetta ja mikä ei,sitä alkaa elämään rinnakkaistodellisuudessa kun yötä päivää trollaa koneella,penalla on varmaan täälläkin useita nimimerkkejä millä sekoittelee pakkaa...penahan on todistetusti vienyt ihmisltä profiileita fb:ssä
Niihä mie oon sanonu jo monta kertaa. Mut eihä imatran viisaat haluu sitä uskoo.
Kenen profiilin pena on vieny facebookissa? Kerro muillekin et osataan varoa?
Yhen feikkiprofiilin taisin lainata vähäks aikaa ku oli hauska lähettää sille feikille viesti sen omalla nimellä. Mut sit vaihoin penan nimen takasin heti kun sen pysty vaihtamaa.
Saku Rinteen ja monien muiden
No se feikki-saku oli just se kenelle mie lähetin viestii tän feikin nimel.
Tuosha se lukikii aikasemmin mut on näköjää poistettu.
On se näköjää tuos aikasemmin.
Pena profiili on perustettu pelkästään kiusantekoa varten,niinkö?
🪿🪿🪿 lokki
Ja kenen muiden? Ja rinteen profiiliikaa mie en vieny vaa muutin oman profiilin rinteen nimelle. Lopeta jo valehtelu.
Miksi piti lokki kopioida?
Mikä oli homman nimi?
Oot sie suuttunt lokeillekkin 😂😂😂😂😜😜😜
Se on profiilin varastaminen,etkö ymmärrä?
FACEBOOKISSA ON NYKYISIN MAHDOLLISTA LUODA TOINEN PROFIILI. SIIHEN KIINNITETTY SÄHKÖPOSTI ON SAMA KUIN ALKUPERÄISESSÄ.
Uusien Facebook-lisäprofiilien luominen ja niihin vaihtaminen
Napauta Facebookin oikeassa yläkulmassa.
Napauta omaa nimeäsi yläreunassa.
Napauta oikeasta yläkulmasta Omat profiilisi.
Napauta Luo uusi profiili.
Napauta Aloita ja luo sitten profiili noudattamalla näytöllä näkyviä ohjeita.
Ok muutan oman profiilin penan nimelle koska se on sallittua...kannattaa muistaa mitä tuli sanottua
😂😂😂😂
Hämmentäjä pena
...
Totta
Kyllä näin on
❤️❤️❤️❤️pena❤️❤️❤️❤️
Näin tulee tapahtumaan
Ja kun se viimeinen tuomio tulee , niin siellä viimeisellä tuomiolla, kaikki sinun syntisi punnitaan , kaikki valehtelut, kiusaamiset, vainoamiset mitä olet tehnyt niin monia ihmisiä kohtaan
Ja kun ne silloin todeksi todetaan, niin sinut tuomitaan ikuiseen kadotukseen....Aamen
Kannattaskoha ottaa ensi malka pois omast silmäst et näkis mitä ite oot tänne kirjottanu viime vuosina.
Kuka on sääntörikkomusten takia potkittu jokaisesta imatralaisesta Fb ryhmästä ulos?
Ota sie lokki pois siu silmäst 😂😂😂
Pena
Kerro nyt reilust oliko muita sääntörikkomuksia ku yp:n estäminen?
Ja tais mennä nii et kerkesin erota ryhmäst ennen eston laittamista.
Oli ,laiton kopiointi 😂😂😂😂😂
Mist sie tiijät et mie olin ne Pena nimellä kopioinu? Niis ryhmis mie ja moni kaveri oli iha omal, virallisel nimellää 😂😂😂😂😂
Ok muutan oman profiilin penan nimelle koska se on sallittua...kannattaa muistaa mitä tuli sanottua 😜😜😜
Ai myt sitä ruvetaan perumaan omia kopioita 😂😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣 oot sie hassu
...
❤️❤️❤️❤️❤️
Pena?
Lokki on rauhoitettu eläin ☝️
Pena kopioinu koko aamun pornolinkkejä ja miettiny onko hessulla vibra käytössä 💗
Seniori rakkautta taas ilmassa? 💘
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Pena on ihanan viriili ikäisekseen 💋
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
💋💋💋💋💋
❤️❤️❤️❤️
Kopio pena kilahti, stalkkerin sivut käyvät ylikierroksilla 😂😂😂😂
😂😂😂😂😂😂😂
Trolli sopertaa jotain vanhoista kaunoista ja maalittaa henkilöitä joilla ei ole mitään yhteyksiä kyseiseen mielensäpahoittajaan
Penahan on erotettu kaikista Imatraan liittyvistä ryhmistä meidän Imatra, Puskaradio Imatra ja vanhaa Imatraa kait niihin joku syy on ollut, siksi pena "vierailee" näissä kaikissa ryhmissä toisella profiililla.
Kannattaako jauhaa tätä paskaa jos et tiijä varmast mite asia on. Jos oot tietävinäs asian ni kerro sit täällä #minkä takii miut on mistäkii ryhmästä erotettu# Ja kerro tääl myös ne profiilit millä nimillä mie siel ryhmissä vierailen. Misthä sie tiijät ettei se oo miun IHAN OMA NIMI. Tää pena-nimihä on feikkiprofiili, niiku jo varmaa tiijät.
Pena kilahti 😂😂😂😂😂
Kilikoli 🤪🤪🤪🤪🤪😜😜❤️❤️❤️❤️
Miksi taas kilahti?
😂😂😂😂😂
I❤️❤️❤️💋 pena
Läheisriippuvaisella tarkoitetaan huonosti toimivassa ihmissuhteessa olevaa henkilöä, joka keskittyy jonkun toisen elämään ja ongelmiin. Omat tarpeet jäävät syrjään, kun ihminen pyrkii mukautumaan toisen tarpeisiin ja huolehtimaan tämän elämästä.
Esimerkiksi toisen narsismi, päihde- tai muu riippuvuus, krooninen sairaus tai mielenterveysongelmat voivat johtaa läheisriippuvaiseen käyttäytymiseen, joka on jo lapsuudessa opittu suojautumis- ja puolustautumiskeino, jonka tarkoituksena on välttää hylätyksi ja torjutuksi tuleminen. Läheisriippuvuudesta paraneminen edellyttää kokemusta omasta arvokkuudesta ja sen ymmärtämistä, että jokainen kantaa vastuun omasta elämästään.
Teoksessa kerrotaan ihmissuhderiippuvuuksien ongelmista ja siitä, kuinka niistä on mahdollista parantua.
Eksklusiivinen tarjous lukutoukille 🌟
Olet lukenut jo näin pitkälle! Näyttää siltä, että kirja on todella kiinnittänyt huomiosi. Haluamme tarjota sinulle jotain erityistä kiitoksena ajastasi!
Klikkaa alla olevaa linkkiä saadaksesi pääsyn uniikkiin koodiin, joka antaa sinulle 60 päivää ilmaista luku- ja kuunteluaikaa Nextoryyn – kaksinkertaisesti enemmän verrattuna normaaliin tarjoukseemme!
https://nextory.com/fi/fi_fb60?utm_content=1692964
⚠️ Huomio: Tämä koodi on ainutlaatuinen ja se voidaan käyttää vain kerran. Koodi on henkilökohtainen eikä sitä voi jakaa muiden kanssa.
Totta puhuen mie oon vaan äärimmäisen katteellinen IsollePomolle
T:Pena
jos tuo vesivoimalaitos on voimissaan niin hyvä nähtävyys jos ne laskevat vettä välillä
ei kannata mennä uimaan niiin että osdottamaan kohta voi tulla vettä tuolraq
Penahan on erotettu kaikista Imatraan liittyvistä ryhmistä meidän Imatra, Puskaradio Imatra ja vanhaa Imatraa kait niihin joku syy on ollut, siksi pena "vierailee" näissä kaikissa ryhmissä toisella profiililla.
Olkaa nyt onnellisia kun pena ei ole niissä ryhmissä trollaamassa.
Rauha maassa VANHAA IMATRAA, Imatra, Tainionkoski ym ryhmissä.
Vielä kun loppuisi täälläkin se toisten trollaaminen ja arvostelu.
Mie en ois uskont et lokki herätti imatran idiooteis näin paljo tunteit
Pitikö siitä vetää kopioit?
Voi voi, siel on kopioit lintumiehen muistakii linnuista.
Kuka on lintumies?
Onlo linnut paskonu siu päälle ku sie niitäkin kopioit? Vai mitä pahaa ne on siulle tehneet?
Penan salainen ihastus?
Ihanaa ❤️❤️❤️❤️
Näin pääsemme eroon Penan trollauksista FB :ssä
1. Ilmoita jokainen kopioita sisältävä avaus asiattomaksi.
2. Ilmoita myös Pena itse asiattomaksi, jos hän sellainen kerran on.
Facebookin ilmiannoissa ei ole sellaista kohtaa.
https://www.facebook.com/help/263149623790594/
Trolli tilit voijaa ilmiantaa, jos ei pysty todistamaan henkilöllisyyttä niin tili menee kiinni, koht nähhää onko kopiomies trolli vai ei 😂😂😂😂
Tarkotat varmaa feikki. -Trolli on Internet-slangissa viesti tai henkilö, jonka ensisijainen tarkoitus on ärsyttää ihmisiä, aiheuttaa ristiriitoja, turhien viestien kirjoittamista ja saada vastaukseksi fleimejä (kiihkeitä tai muuten tunteellisia vastauksia) tai ennalta arvattavia viestejä taikka peittää kirjoittajan puutteet käsiteltävänä olevan asian tuntemuksessa.
Penan sivuilta kävi ilmi että koko pena on feikki profiili kuten arvasinkin,tuo feikki trollailee fb sivustoja ympäri nettiä ,vaihdellen profiileitaan,pena on itsekkin myöntänyt puheensa olevan valhetta,tuo trolli on elänyt valheessa jo niin pitkään ettei itsekkään tiedä mikä on valetta ja mikä ei,sitä alkaa elämään rinnakkaistodellisuudessa kun yötä päivää trollaa koneella,penalla on varmaan täälläkin useita nimimerkkejä millä sekoittelee pakkaa...penahan on todistetusti vienyt ihmisltä profiileita fb:ssä
Äänestä
Kommentoi
Pena.Luukkonen
2024-07-14 08:30:49
Niihä mie oon sanonu jo monta kertaa. Mut eihä imatran viisaat haluu sitä uskoo.
Tässä on tunnustus trollitilistä, sulkuun menee tili nyt
Voi voi ku sinnuu häiritsee miu trollaamiset. Mite kaua sie oot miu tekemisii jo stalkannu? Joks on seittemäs vuos menossa???
Siult ei oo kysytty mitään senkii hämmentäjä
T:Pena
Joha tää T.Pena on jo kolme vuotta yrittäny esittää tääl palstal minuukii.
Älä hämmennä ,olet itse tuo T:Pena
Feikit pitää saada kaikki kiinni ja mitä nopeammin sen parempi
Mie innostuikii tekee uusii albumeit ku huomasin et stallkkerit on taas vauhis
👍👍👍👍👍
Nyt on miun vuoro nostaa näit vanhoi ketjuja ylös, et Somekerma saa aktiviteettii.
Kyl nyt vitsaillaa mut ei vitsailtu sillo ku oli kyse kuvakaappauksist. Vai?
Vakavaks meni kuvakaappaus lokista. Miks muut linnut ei aiheuttanu samanlaista härdelliä?
🪿🪿🪿 on rauhoitettu eläin ☝️☝️☝️😂😂😂😂
Kaipaatko kesäseksiin aivan uusia mausteita – sinulle ja hänelle? Loveline-välineet nyt -20 %!
Loveline-tuoteperhe tarjoilee monipuolisen valikoiman laadukkaita seksivälineitä, joilla nautinto on taattu! Lovelinen tuotteet saat Suomessa vain Kaalimadolta ja nyt mitä muikeimpaan tarjoushintaan!
Joutuuko pena nyt viimeiselle tuomiolle niinkuin isopomo ennusti?
Joutuu syynä sääntöjen vastainen kopiointi ja FB tilin varkaus
Tuomiona potkittu ulos jokaisesta Imatralaisesta FB ryhmästä
Sen tilin omistaja, joka on varastettu, voi tehdä rikosilmoitusen siitä varkaudesta.
Aamen
Aamen
Rauhaa ja rakkautta ❤️❤️❤️❤️❤️
Peace And Love
Hippi Heikki heräs?
Sie et tiijäkkään kuka tääl anonyymin kirjottelee, myö ollaa vejätetty sinnuu jo 8 vuotta 😀😀😀
Iha sama miulle, mut nuo "rauhaa ja rakkautta" ja "peace and love" on hippi-heikin sanontoja.
Sie oot kyll miettint keitä tääl mahtaa olla 😂😂😂😂😂😂😂
Ei tarvii miettii ku nimet lukee penderin listassa.
Ei miun nimee ole siinä listassa
Iha muute vaa oot sit 8 vuotta haukkunu tääl siulle vierait ihmisii. Onks siul nii tylsä elämä et on pitäny jauhaa paskaa noi kauan.
En mie ole tänne 8 vuotta kirjottanu. Välillä vaa vähä härnään ko on kieltämättä sinuu hauska vedättää.
Vedätä vaa jos se tuo iloo siun elämään. Niihä miekii teen.
Tuoko vedättänen iloa sinun elämään?
Tuo. Nää imatran uteliaat on ollu nii kiinnostuneit miu elämäst et niille oon keksiny kaikkee mielenkiintost viihykettä.
Eli voiko tuosta päätellä että elämäsi on tylsää? Ja on sinun toive ajattelua että nuo sinun "uteliaat" ovat kiinnostuneet sinun elämästä. Sinua vaan härnätään.
Kannattaskoha ottaa ensi malka pois omast silmäst et näkis mitä ite oot tänne kirjottanu viime vuosina...
Voi voi onks ne vaa kusettanu minuu. Jatkakaa vaa, miul on ollu hauskaa keksii uusii juttui ja lukee sit niit kirjotuksii mitä nää uteliaat on niist kehitelly.
Et vastannut kysymykseen. Voiko tuosta päätellä että elämäsi on tylsää?
Ei voi. Miun elämä ei oo tylsää.
No kerro jos tiedät
Niin, kyllähän tuo joka päiväinen kopiointi ja riidan haastaminen ei voi olla tylsää 😀
Lue siit listasta, siin ne listan alussa on ne nimet. Tännehä ei saa laittaa nimii, kyl sie sen tiijät.
Sie oot kova valehtelemaan, oot keksint Isostpomost valheit ja julkaiset niitä täällä palstal
Sekii hämmentäjä pena
Kivaha täält bunkkerist on lällätellä IMATRAN AIKUISILLE kirjotteleijolle 😂😂😉...
...
😂😂😂
Somekerma se vaa jatkaa kilahteluu vaik sanat on jo loppunu jo aikoi sitte 😂
Kilin kolin 😂😂😂😂
Pena kilahti upituksista
...
Siksi oletki hämmentäjä pena eli T:Pena
Ollaa huomattu kun hämmennät T:Pena nimimerkil
Täs tulee siul hyvii vinnkilöit käy kattoo miu sivuilt porno linkkilöit ❤️❤️❤️
Vau käydään katsomassa 👍
Kettu kopio on päivän hitti tänään 😜😜😜😜
Jos pornolinkki penan kopioista on kyse niin oiskohan v**tu kopio?
❤️❤️❤️❤️❤️
Somekerma on Imatran eliittiä ☝️☝️☝️☝️
Miten mie pääsisin somekermaan?
T:Pena
Kaik synnit pyyvät anteeks mitää opt tehny ,sit poistat penderin listan, sen jälkeen voit laittaa IsollePomolle jäsenhakemuksen
Äh piti sanoa oot tehnyt
Ja kaikilt muiltakii pyydät anteeks ketä oot vainonnut 8 vuotta, sitten voidaan harkita pääsetkö somekerman ytimee
👍👍👍👍👍👍
Odotamme hämmentäjän anteeksipyyntöä
Miul on sellane hullun hauska ja hassu elämä
Melkoset kopiorallit pitkin yötä
Miu sivuil on vinkkilöit sie voit nähä siel pornolinkkilöit
❤️❤️❤️❤️❤️
Up
T:Pena
Kilahtiko?
Up
T:Pena
Taas kilahti somekerma. Hurja määrä vanhoja ketjuja nostettii ylös 😂😂😂 Ressukat ei kestä et mie kommentoin täällä 😂 Voi reppanat.
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Mistä pena sen keksi että kopsa on feikki? Kerroha moganin mies jos sinusta on siihen
Ja perusteet miksi kopiot häntä?
Lupasit kertoa ,onko sinusta miestä siihen vai oletko 💩housu hämmentäjä?
Vastaus: EI OLE
Mie oon joskus aikonaa luvannu kertoo syyt näille penderin listan porukoille ja oon niist kyl kommentoinu sillo omalle sivullekkii syyt.
Muut varmaa osaa kysyy syyn miult suoraa vaik facebookin kautta.
No ala kertoa syy miksi kopioit Kopsaa,onko sinusta miestä siihen?
Lupasi kertoa jos joku kysyy täällä nimellä, nyt perut puheesi, jatka vasn valheiden kertomista jos se helpottaa oloasi
Nyt tiedän marita sanoi että se on trolli niin pena väsykkä senkuin nyökyttelee ja kopio kone laulaa 😂😂😂😂
Ootte upea pari 👍👍👍👍👍
Vastasin jo eile tähän toisessa ketjussa, mut vastataa viel tähän.......Jutut vaikuttaa samanlaisilta ku feikki-aarnolla. Trollaa samal tavalla uv:n palstalla.
Onko aarno kirjoittanut taas jotain uv:n palstalle mitä pikku 🤡 pena ei ymmärrä.
Ilmeisesti on 😂😂😂😂
Tuomio tulee sillä viimeisellä portilla sinun synneistäsi
Sinnu taitaa pelottaa tuo viimenen portti? Mie en kyl sitä pelkää yhtää 😂
Oot sie sie portil ku kopioinnit on loppuneet?
😂😂😂😂😂😂
Näin pääsemme eroon Penan trollauksista FB :ssä
1. Ilmoita jokainen kopioita sisältävä avaus asiattomaksi.
2. Ilmoita myös Pena itse asiattomaksi, jos hän sellainen kerran on.
Mitä tuo 1. kohdassa mainuttu avaus tarkoittaa? Tehdäänko facebookissa jotain avauksia, sivunko?
Hämmentäjä pena on valepukki
T:Pena
Penalla ei seiso ku silmät päässä😨😨😨
Valtava Penis.
Penahan on erotettu kaikista Imatraan liittyvistä ryhmistä meidän Imatra, Puskaradio Imatra ja vanhaa Imatraa kait niihin joku syy on ollut, siksi pena "vierailee" näissä kaikissa ryhmissä toisella profiililla.
Hei saman toistaja, ootko varma etten oo niis ryhmissä miun oikeella nimellä?
Kylhä sie oot varmaa jo ymmärtäny et Pena Luukkonen on feikkinimi ja nimimerkki.
Sie oot hämmentäjä Pena, hirvittävä valehtelija
Kivaha täält bunkkerist on lällätellä IMATRAN AIKUISILLE kirjotteleijolle 😂😂😂😂
Hämmentäjä pena
Minä kysyn sinulta Pena Ensio oletko sinä kaikki valtiaan kimulin tähden valmis kopioimaan somekermaa kunnes kuolema teidät erottaa...🙏🙏🙏🙏
Hei se Pena Ensio asuu Sonkajärvel. Kysy siltä, sil yrittäjäl on varmaa sähköposti joho voit lähettää ton kysymyksen:
Oot sie kytänt sitäkii?
Minkä väriset verhot sil on olohuonees?
Miul tul äske Ismo kopio
T:Pena
-se aito ja oikea -
Mie oon miettint et kuluuks miu koko loppu elämä somekyttäämisee ja kopioilointeihin pelkästään yhe kimulin tähe? Olisko miul eläkkeel jotai muutaki tekemist?
T:Pena
- se aito ja oikea -
Kyl siu pena pitää unohtaa se kimuli ja ruveta elämään omaa elämää👍
Älä pena tuhoa loppu elämääsi kopioitien ja kimulin tähden
No miten on?
Tämä ns.Pena on saatava nopeasti sosiaalihuollon piiriin, lähiomaisten tuki tuohon on ratkaisevaa
Kivaha täält bunkkerist on lällätellä IMATRAN AIKUISILLE kirjotteleijolle 😂😂😂😉😂😂😂😂
Pena on menetetty, mitään ei ole enää tehtävissä
Onko tässä kopiomies joka pitää penderin eli benderin listaa?
BENDER BENDING RODRIGUEST
https://theinfosphere.org/File:Bender_promo_2.jpg
Joku oli kysynt poliisihallituksest et voiko suomessa olla muita penoja kuin yksi, kuulemma voi olla, jotenka 🫡🫡🫡👺👺👺😎😎😎😎
😀😀😀😀😀😀😀
Kello on nyt 4.30 veikko ja aarnokopio tul miu sivuloil
Kyl se veikko kopio oli jo eile 😀😀
Kopio vaa, jos se nostaa omaa egoas 🤣
Oho 🙄🙄
😂😂😂😂😂😂
Nyt on miun vuoro nostaa näit vanhoi ketjuja ylös, et Somekerma saa aktiviteettii...
Kopio into loppui, somekerma on julistettu voittajaksi 👑👑👑👑
Pena kuulemma kihisee kiukusta hämmentäjä penalle
Kopio penalla alkaa ote lipsua, kopiointi % on huolestuttavan matala
Näin 👍
GOOD BYE
T.Pena
Up
T:Somekerma
Somekerma on kilahtant taas
Kyl nyt vitsaillaa mut ei vitsailtu sillo ku oli kyse kuvakaappauksist. Vai??
Imatran sekopää taas alotti. Montaks samaa kommenttii meinaat tänä yönä kirjottaa`?
Meinaat sie kopioida ne kaikki?
Ihanaa ❤️❤️❤️
Pena on kilahtanut
Pena nostelee vanhoja ketjuja ylös jossa saisi keskustelun avauksia ja lisää kopiotavaa
Pena tekee jekkuja
Pena: "Itäeurooppalainen pornolinkkibotti hyökkäsi palstalle"
Varokaa!!! Bottihyökkäys taas meneillään! Älkää avatko linkkejä!
https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/a/f3e3a3f1-2579-4f10-bfc0-bc7b60d01a5e
Viimeisellä portilla sinun syntisi punnitaan
T.IsoPomo
Kopiokone on vaiennut iäksi
Pena on poistunut keskuudestamme
R.I.P Pena. 💔💔💔
😭😭😭😭
I ❤️ somekerma
Ota vainoamisesi ihmisten lista pois sivuiltasi
Miks? Sehän on tärkee ja virallinen asiakirja.
Varmaan sen listan laatijalla on ollu aikaa ja mahollisuus hoitaa se pois miun sivulta.
Se on sentää julkastu jo 2018.
Ups. Unohin kirjautua. Siis tuo ed. on miun kirjotus ( 7:21 )
Somekerma tänää taas herkällä tuulella, ei näköjää saa mainita sitä entisen ryhmän nimee. Heti kirjotus poistetaan.
Otat sie seuraavaks Heikin hampaisiis ja kiusaat sitä loppuun asti?
Se on yks niistä kenen kirjoituksia tutkittiin jo 2016.
Up
T:Pena
Järkyttävä botti hyökkäys 😂😂😂
Valtava botti hyökkäys yöllä
Kivaha täält bunkkerist on lällätellä IMATRAN AIKUISILLE kirjotteleijolle 😂😂😉
Ups
T:Pena
Taasko se somekerma kilahti? Vanhojen ketjujen ylösnostosta päätellen, näin kävi :) Oot kyl aika sekasin Somekerma.
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Onks somekerma yks henkilö?
Up
T:pena
Up
T:Pena
Hirveä somekerman kilahdus, kaamea atakki palstalle
T:Pena
Penan sivuilta kävi ilmi että koko pena on feikki profiili kuten arvasinkin,tuo feikki trollailee fb sivustoja ympäri nettiä ,vaihdellen profiileitaan,pena on itsekkin myöntänyt puheensa olevan valhetta,tuo trolli on elänyt valheessa jo niin pitkään ettei itsekkään tiedä mikä on valetta ja mikä ei,sitä alkaa elämään rinnakkaistodellisuudessa kun yötä päivää trollaa koneella,penalla on varmaan täälläkin useita nimimerkkejä millä sekoittelee pakkaa...penahan on todistetusti vienyt ihmisltä profiileita fb:ssä
Äänestä
Kommentoi
Pena.Luukkonen
2024-07-14 08:30:49
Niihä mie oon sanonu jo monta kertaa. Mut eihä imatran viisaat haluu sitä uskoo.
Siinä kuultiin penan tunnustus
Pena = T:Pena
Penan kopiot kilahti
miul on kopiokone täyves vauhis
https://www.facebook.com/share/1WQ4GaasLB/?mibextid=wwXIfr
Vitun talidomit.