Tarjolla hyväkuntoinen siisti ruosteeton Volvo v 70 2009. Moottori 2.0bensa ja automaatti. 145heppaa ja ajettu vajaa 220tkm.
Luin netistä et huono moottori. Saattaa syödä öljyä. Laiska ja kova viemään bensaa. 8-9litraa maantieajossa.
Auton myyjäkin sanoi et alle 8litran ei pääse ikinä
Mutta onko tässä se fordin ja MAZDAN käyttämä moottori?????
Olen omistanut vuosia sitten mazda kutosen 2007 ja siinä yhdistelmä 2.0bensa manuaalilla. Ajoin sillä monta vuotta ja mielestäni kone mazdaan tosi hyvä. Kulutus matkassa 6.0-6.5 ja öljyä ei kulunut yhtään. Kiihtyvyys suht hyvä sekin. Toki mazda on noin 100-150kg kevyempi mutta silti.
Onko sama moottori? Onko välitys eri vai mikä aiheuttaa sen et bensaa palaa enemmän volvossa?
Volvo v70 mazdan moottori
3
454
Vastaukset
- Anonyymi
Ainakin hyvin laiska tuolla moottorilla. Sellainen väännötön tylsä moottori.
Olen ajanut monta kertaa kun lähipiirissä moinen on.- Anonyymi
Millainen moottori sinun autossasi on ? Onko se tylsä ?
- Anonyymi
Itellä on puolisen vuotta ollut Volvo v70 tuolla moottorilla. Automaatti. Ajettu joku 270tkm. Huolto kirjassa ei mitäön isompia korjauksia. Jotain jarru/ oskari remppaa ei juuri muuta.
Edellinen auto Saab 9-3 2.0 t. Aika samanoloinen paitsi Saab oli virkeämpi kiihtymään. Kulutus molemmilla se 7-8 matkassa. Taajama yli 10.
Volvo maksoi 4400€ tyytyväinen edelleen - Anonyymi
Mazda kutonen tuolla koneella ikuinen jos kori vaan kestää...... Usein ei kestä.
Onko volvo 6vaihteinen? Mikä välitys... - Anonyymi
harvinaisen tyhmä aloitus
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512