Onneksi luoti vain hipaisi korvaa. Hyvin Donald osasi nopeasti heittäytyä maahan. Hyvä, että Trump selvisi. Viaton siviili kuoli kuitenkin ja kaksi haavoittui 20v miesampujan luoteihin.
Donald Trumpia ammuttiin.
27
974
Vastaukset
- Anonyymi
Ameriikassa poliisi toimii kuten pitää. Siellä pannaan rikolliset kylmäksi, eikä ole sosiaalilässyttäjiä välissä estämässä tuomioiden täytäntöönpanoa.
Tosin ei niitä panemalla kylmäksi panna, mutta ampumalla. - Anonyymi
ei kuolut kukaan kaikkki lavstettuja..
- Anonyymi
Suomeen sama malli. Puukottajat kun tavataan rikospaikalla niin kuula päähän. Säästyy oikeudenkäyntikuluja eikä mene sellipaikka nuorisorikolliselta.
Samalla kadut puhdistuu ja rikollinen aines vähenee.
Ainoa oikea tapa. - Anonyymi
No onneksi noin ei tule koskaan tapahtumaan. Olemme sivistysvaltio.
- Anonyymi
Emme muuten ole. Olemme korruptoitunut diktatuuri, jossa valtaa ylläpitää ja käyttää kansainvälinen järjestäytynyt rikollisuus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Emme muuten ole. Olemme korruptoitunut diktatuuri, jossa valtaa ylläpitää ja käyttää kansainvälinen järjestäytynyt rikollisuus.
Juu,u se on kokoomus.
- Anonyymi
Kokoomus nostaa hintoja.
- Anonyymi
Ruotsissa hyvät palkat. Varastotyöntekijäkin saa 3000e/kk arkipäivätöissä. Hinnat halvemmat kuin Suomessa. Alkoholi noin puolet halvempaa kuin Suomessa. Käytetyt autot halpoja.
- Anonyymi
Ja huimausaineet on halvempia kadulla. Fentanyyliä saa halvemmalla kuin pizzaa.
- Anonyymi
Ruotsissa olisi vielä paljon halvempaa elleivät olisi ottaneet v2015 miljoona pakolaista, jotka suurin osa elelee tukien varassa.
- Anonyymi
Rikolliset matut jengiytyy, kun eivät saa töitä. Iso kustannus sekin. Silti Ruotsissa on halvempaa kuin Suomessa.
- Anonyymi
Donald on paras presidentti amerikkalaisille. Osaava liikemies vailla vertaa.🐻
- Anonyymi
persikkahillo kirjoitti:
Hyvä huijari ja valehtelija, vetää vertoja jopa suomen persuille ja kokoomuslaisille.
Kun iso D pääsee taas pukille, meinaan peridentinpallille, niin USA lopettaa Ukrainan tulemisen. Sanokaa mun sanoneen.
- Anonyymi
Niin ja Suomi erotetaan Natosta. Olemme sen jälkeen vapaata kauraa ja Venäläiset miehittivät pienen ja heikon Suomen parissa kuukaudessa. Varusmiehet tulevat parkumaan, kun joutuvat katselemaan venäläisten macho miesten erittäin raakoja tekoja.
- Anonyymi
Erottaminen olisikin hyvä asia, saataisiin itsenäisyys takaisin ja voitaisiin olla puolueettomia Sveitsin ja Itävallan tapaan. Puolueettomuus on paras maanpuolustustapa, sellaisen kimppuun ei kukaan ole vieläkään hyökännyt, jälkeen Hitlerin Saksan.
- Anonyymi
Ketään ei onneksi voida erottaa Natosta.
- Anonyymi
Kyl siin tilantees vetäis moni muukin maihin.
- Anonyymi
Hyvä, että Trumpista tulee taas presidentti. Olen niin onnellinen!!!
- Anonyymi
Eurajoen murheet,koskas paikalliset ol ja kuntalaiset?
- Anonyymi
🤢🤮🤮
- Anonyymi
Todella hyvä valinta pressaksi toi Trump. Teemu ja Sirpa Selännekin äänestävät häntä. He saivat tänä vuonna Yhdysvaltojen kansalaisuuden.
- Anonyymi
Stumppelo tulee sotkemaan kaiken! Kunnioitin pelaajaselännettä nykyselänne on PELLE ISOLLA ÄSSÄLLÄ🥳
- Anonyymi
Tarkoitin isolla Peellä😂
- Anonyymi
Älykkyytesi näkyy kuuhun asti kiikarilla. . 😬
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älykkyytesi näkyy kuuhun asti kiikarilla. . 😬
Niin ja sinulla on korvien välissä tyhjä autiomaa😅
- Anonyymi
Ei tyhjällä päällä rekenneta tuollaista imperiumia kuin Teemu on rakentanut. Joten Kelan elättien on melko turhaa loksautella leukaperiään. Olipa vielä niin viisas että luopui suomen kansalaisuudesta, ennen kuin Tuppurainen ehti ostaa sen rahoilla Uniperin osakkeita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."652242Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2182119- 1171428
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711190Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj161183- 1041051
Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73949Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki84930Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78899Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347933875