Sataman romulaivat

Satumaa ja Vinkeri "koristavat" matkustajasatamaa yhävaikka romujen piti häipyä jo alkukesäst.ä Taitaa uusi kaupunginjohtaja olla yhtä vetämätön vätys kuin edeltäjänsä. Kiertoliittymien tekoko vie virkamiesten enerkian ettei romuja saada hinattua pois.. kaupunginvaltuuston vornasilta en mitään odotakaan, mutta kovapalkkaisten virkamiesten pitäisi jotainyrittää palkkansa eteen.
5193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Älähän nyt. Saatiinhan torin juomavesilähde sentään kuntoon juuri ilosaarirokiksi.
Laivat könöttävät tuossa vielä ensi kesänäkin, lisääntyvät vaan aavelaivat.
Niiden poistamiseen ei kaupungin viskaaleilla kyvyt riitä.

Äänestä

Näin on!!!! Mutta älä kritisoi tulee kostotoimenpiteitä.

Äänestä

Vinkeri pitäisi maalata ja nostaa pielisjoen rantatörmälle muistoksi, kun järvimakailulle oli kysyntää ja laivoja seilasi useampiakin. Pisimpiä aikataulullisia reittejä taisi olla Nurmes- Savonlinna väli jota seilasi kookas Koli 3 niminen alus.

Äänestä

70 metrinen Koli kolmonen oli sisävesien suurin alus, pistettiin palasiksi ja sulattamoon. Pielisellä Kolin ja Lieksan väliä kulkenut autolautta palasi takaisin Norjaan ja on kunnostettu hienoksi, mikä on kun sisävesiliikenne ei vedä.

Äänestä

Määräaikaiseksi virkamiesten työt. Tulisi joain potkua hommiin. Voi luoja sitä selitysten määrää mikdi romuja ei millään saada pois näkyvistä. Kyllä näillä vekkuleilla selityksiä piisaa. Tekoja sitäkin vähemmän. Penttilä, herätys!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Satumaa ja Vinkeri "koristavat" matkustajasatamaa yhävaikka romujen piti häipyä jo alkukesäst.ä Taitaa uusi kaupunginjohtaja olla yhtä vetämätön vätys kuin edeltäjänsä. Kiertoliittymien tekoko vie virkamiesten enerkian ettei romuja saada hinattua pois.. kaupunginvaltuuston vornasilta en mitään odotakaan, mutta kovapalkkaisten virkamiesten pitäisi jotainyrittää palkkansa eteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu