Jos vastaat kyllä...olet typerys! Jos vastaat Ei...ymmärrät riskit ja sen ettei kansan äänestystä asiasta järjestetty.
Toiko nato turvallisuutta?!
Anonyymi-ap
10369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Venäläiset sotilaat ovat hyviä yhdessä asiassa.
Kaukaa meren takaa USA:n johtaman Naton itään laajentuminen ei tuonut turvallisuutta Ukrainaan, Suomeen, Ruotsiin. Eikä rauhaa - sen tuottamaa taloudellista vakautta.
USA:n Joe Bidenin johtama Nato toi sodan Eurooppaan, jonka Biden hävisi. USA:n tarkoitus on ollut vetää Saksa sotaan mukaan ja siten heikentää Saksan taloutta ja vaikutusvaltaa. Siinä onnistuivat.
Nii, sitä voi miettiä että kuinka monta ”olemme sodassa” tyylistä otsikkoa näkyi ennen nato-jäsenyyttä.. toki ovat roskalehtien klikkiotsikoita mutta kuitenkn.
Kerro yksi riski mikä meidän natojäsenyydestä aiheutuu?
Esim .lopullinen tuho .
2024-07-16 20:59:56 kirjoitti: "Kerro yksi riski mikä meidän natojäsenyydestä aiheutuu?".
Kuulut todennäköisesti niinistöläisten koplaan, koska et osaa ajatella omilla aivoilla.
Kaikesta tähän liittyvästä on kerrottu, ja käytetty rehellisiä USA:n analyytikkoja ja entisiä diplomaatteja lähteenä, mutta ne viestiketjut on poistettu.
Kun ensin korjataan, ettei viestejä eikä kokonaisia aloituksia poisteta, niin sitten voidaan tehdä se suuri työmäärä uudestaan. Korjaaminen onnistuu, kun viestien poistajat, presidentit, ministerit ja kansanedustajat sekä kenraalit ja heidän vallan alla oleva media heitetään ulos.
Tilalle lainkuuliaiset rehelliset, perustuslailliset henkilöt tilalle.
Koitin tarkastaa ja näyttää tosiaan siltä, että Venäjä ei ole koskaan hyökännyt yhteenkään nato maahan.Eli vastaan kyllä.
Tuosta natoon liitymisestä, olisiko sitä pitänyt kysyä pihtiputtaan mummollta?
No ei välttämättä.
Kansanäänestys olisi ollut typerää. Kansalla ei voi olla samaa tietoa, jaka voidaan jakaa kansanedustajille. Natopäätös oli aivan oikea.
Kansan kannatus oli riittävä jäsenyyden menolle heittämällä läpi.
Mutta tällä tavalla meni nopeammin.
😄😄😁😁 niinpä niin...vai olisiko kuitenkin suomen kansa hieman fiksumpi kuin "aisantunkijat" mm toveri ym.puhuvat päät toisinsanoen jenkkien marionetit.olisi saattanut tulla toisenlainen tulos 🙂