Skoda Octavia plug In hybrid moottorinlämmittimen tarpeellisuus

Hei
Siis onko Skoda Octavia plug In hybridissä lohkolämmitin tarpeellinen? Kuinkahan moni asennuttaa uuteen plug in sellaisen? Minulle tulee uusi auto ensi viikolla.
3353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Motor kerkee jäähtymään ajoviimassa, jos suristellaan sähköllä?

Äänestä

Joskus enenvanhaan laitettiin talvipakkasella notski alle! Kiitos! Tero

Äänestä

Se vähän riippuu. Jos latausmahdollisuutta ei ole, niin hyvähän se on kylmäkäynnistystä keventää lämmitetyllä moottorilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hei
Siis onko Skoda Octavia plug In hybridissä lohkolämmitin tarpeellinen? Kuinkahan moni asennuttaa uuteen plug in sellaisen? Minulle tulee uusi auto ensi viikolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu