suihkuun sammumine

Anonyymi-ap

tulipas taas..
kuinkahan suuret vahingot aiheutin...
menin suihkuun, vierin lattiakaivon päälle. herään noin 3 tuntia myöhemmin ja eteisessä on sentin kerros vettä joka on aloittanut matkansa olohuoneen puolelle. niin huono eristys ovessa että rappukäytävässä oli pieni lätäkkö kans.
alakerran naapuri ei oo tullu soittelee kelloa että onkoha vedet päätyny sinne asti?

kai se on pakko alkaa kerätä kaikki rohkeus ja soittaa vuokranantajalle..

tää on taas sitä pohjallakäymistä. viimeks loppu juominen useeks vuodeks kun kämmäsin vakavasti mut vähä eri asialla.

nyt ahdistaa hävettää ja vituttaa. kuinka voi ihminen olla niin tyhmä. tää tapahtu jo to-pe yönä. nyt oon näää päivät vältelly kaikkia ja kaikkee paniikissa. vaikla tiedän että mitä kauemin oottaa sitä kusisemmaks menee

6

657

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      mä olen aina ihmetellyt miten ihmiset sammuu suihkuun.Mä ite en edes mahtuis mun suihkun lattialle makaa. Mutta näkäjään nää suihkuun sammujat on tosi hoikkija kun mahtuvat maa siellä lattialla.

    • Anonyymi

      On sinulla ainaski omatunto tallella. Oikeassa olet, kannatta nielaistaa häpeä ja nöyrästi heti kertoa. Ja ottaa myös oppiksen tulevaisuuden varalle. Ainaski osaat ottaa vastuuta. Se on iso asi se. Tekijällä sattu. Jospa tämä tapahtuma auttakin sinut oikealle polulle takaisin. Ratkaise ongelmat, ole sinut itsensä kanssa, sitten ei tarvi pullosta löytää ystävää. Silloin olet ystävä ja ystävällinen itsellesi, ilman pullon apua. Voimia, rohkeutta, tsemppia!

    • Anonyymi

      en saanut tänään soitettua. ahdistaa ja pelottaa sen verra että saanko huomennakaa. pelkään ja oon täysin toimeton.
      eniten pelkään että menikö vettä alakerran naapuriinkin. en uskalla poistua kotoa

      ap

      • Anonyymi

        Minun osakkeellani, jonka vuokrasin taas, on kovat vakuutukset. Niiden pitäisi kattaa vahingot


    • Anonyymi

      Suosittelen soittamaan mahd.pian jotta vältyt kauheilta korjaus vaatimuksilta. Mitä nopeammin toimit niin sitä vähemmän tulee maksettavaa tuhosta.
      Eihän sinun tarvitse kertoa että sammuit suihkuun. Keksit jonkun muun tarinan.

      • Anonyymi

        Valheesta jää aina kiinni !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      266
      4783
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      80
      3227
    3. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      36
      2643
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2523
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1797
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1590
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      94
      1368
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      144
      1005
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      988
    10. Laita vielä yksi viesti

      Saisin rohkeutta☺️ Naiselta
      Ikävä
      99
      938
    Aihe