MENISIPÄ VUOSI ÄKKIÄ!

Menisipä vuosi äkkiä,
saataisiin viettää jälleen iskelmäviikkoa,
me kiuruvetiset ja muualta tulleet,
joita toivottavasti on mukana entistä enemmän!
8635
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vai mitä sanotte? Oletteko samaa mieltä, häh?

Äänestä

Käykää nyt välillä Lapinlahden viiniviikoilla kurkkua kostuttamassa ja kumia polttamassa.

Äänestä
  • Lapinlahdella sopisi viettää ennemmin maitoviikkoa, erikoisjuomana kuivamaito.

    Äänestä

Hei! Kävin paikalla ja ajattelin, että vois "koristella" teltan edustaa (siis ulkopuolella) esim. kukilla , koivuilla...oli aika ankean näköinen...juhlathan ovat muuten hienot.

Äänestä
  • Ensi vuonna sitten uudelleen,
    entistä ehommin!

    Äänestä

  • Siinä koristelussa tulee varmaan turvallisuusnäkökohdat vastaan. Minusta joskus on niitä koivuja ollut ainakin. Jotkut vaan on allergisia niillekin, ja puut alkavat kuihtua parissa päivässä, jolloin ne olisi kesken vaihdettava. Alusta ja kiinnitys, että eivät irtoa ja kaadu, kun ihmiset tungeksivat ympärillä, joku aina intoutuu kokeilemaan ovatko kunnolla kiinni jne. Esiintymislavalla kai kuitenkin oli koristeita?

    Äänestä

Täällä tebskalla voit nauttia joka päivä.

Äänestä

Iskelmä niittyjen jälkeen kiuruvesi palaa trigolos mortis tilaan ja pysyy siinä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Menisipä vuosi äkkiä,
saataisiin viettää jälleen iskelmäviikkoa,
me kiuruvetiset ja muualta tulleet,
joita toivottavasti on mukana entistä enemmän!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu