Kylmähalli Kallaveden rantaan

Pilkkijöille tulisi rakentaa Kallaveden rantaan veden ylle halli jossa olisi koko ajan -25°C ja keinojää.
Pilkkijät saisivat kesälläkin kairata reikiä ja pilkkiä.
Hallin koko voisi olla 100m x100m. Korkeutta kun halliölavoisi olla vähintään 10m ja kattoon voisi asentaa lumitykit jotka saisi aikaan keinolumisateen ja tuulikoneet myös.
11250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tos hyvä ehotus!

Äänestä

Jo on taas periniuvalainen älytön idea!
Jäädytetään yksintein kaikki kadutkin ettei tarvitsisi vaivautua vaihtamaan nastarenkaita pois lyhyen kesän takia!!!

Äänestä
  • Hiihtäjillekin on olemassa hiihtoputkia jossa voi hiihtää kesälläkin niin miksi ei pilkkijöille rakennettaisi talviolosuhteissa isoin halliin vaikkapa jonkun syvänteen päälle, kelluva halli jossa keinojää.
    Veneille hallin kylkeen laituri johon voi kiinnittäytyä.

    Äänestä

Kuopion päättäjät on valittu kansan keskuudesta äänestystuloksella.
Tulos on sen mukainen. On helppo käyttää yhteiskunnan varoja mitä
älyttömämpiin ratkaisuihin. Palkka kun saadaan valtion varoista niin
omaan nilkkaan ei juuri käy.

Äänestä
  • Olet pihalla kuin lintulauta. Mitä aineita sitä taas on käytetty?

    Äänestä

  • Toisten rahoja on aina helppo tuhlata.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Toisten rahoja on aina helppo tuhlata.

    Ne on yhteisiä rahoja joten jos pilkkihalli tekniikoineen maksaisi vaikkapa 12milj. Euroa niin se olisi pieni summa kaiken muun seassa. Se auttaisi pilkkijöitä jotka vaan makoilee kesän odottaen pilkkikelejä. Tämä vaikuttaisi kansanterveyden mm. pilkkijöiden keskuudessa.

    Äänestä

  • Ei ole sama juttu, siitä jää pois avannon kairaaminen, kylmässä säässä istuminen.
    Voishan hiihtäjätkin hiihtää rullasuksilla.

    Äänestä

Maailmalla on joukko ihmisiä jotka harrastavat laskuvarjolla hyppäämistä.
Kuopion vetonaula voisikin olla katettu hyppytorni. Kuopion vetovoimaa
saataisiin lisättyä merkittävästi laitoksella joka lienee ainut maailmassa.

Äänestä

Elämä olisi hyvin keinotekoista, jos aina olisi perjantai?🥶

Äänestä

Emojipelle saanut pitkän bannin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pilkkijöille tulisi rakentaa Kallaveden rantaan veden ylle halli jossa olisi koko ajan -25°C ja keinojää.
Pilkkijät saisivat kesälläkin kairata reikiä ja pilkkiä.
Hallin koko voisi olla 100m x100m. Korkeutta kun halliölavoisi olla vähintään 10m ja kattoon voisi asentaa lumitykit jotka saisi aikaan keinolumisateen ja tuulikoneet myös.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu