Olen ollut suhteessa kolme vuotta. Ei asuta yhdessä ja nähty hyvin vaihtelevasti muutamasta kerrasta viikkoon kerran kuukaudessa.
Olen kertonut että on ongelmallinen historia mutta en enää juo samalla tavalla. Enkä juonutkaan, vuosien saatossa käyttö lisääntynyt ja nyt oon vajonnut aika syvälle.
Tovi sitten tuli kännissä mokattua sen verran isosti että päätin/jouduin ongelmani hänelle kertomaan. On ollut koko ajan enemmän kiinnostunut aiheutetusta ongelmasta eikä juuri välittänyt miksi juon jne.
Hetken selvinpäin oltua olen alkanut miettimään onko suhteessa mitään järkeä. Minä tunnen liikaa, hän ei mitään. Koko suhde on ollut haastava mutta silti ei ole kumpikaan luovuttanut.
Alkoholismi parisuhde
Anonyymi-ap
4
472
Vastaukset 4
- Anonyymi
Suhde on toispuoleinen. Mietipä, mitä hyvää tuo suhde tuo elämääsi? Vai olisiko sittenkin parempi yksin, vapaana?
Elämä ilman kuluttavaa parisuhdetta on usein paras!- Anonyymi
Alan tuntea vihaa sua kohtaan
Olen kärsinyt liikaa
Ajattelet vain ittees
- Anonyymi
Ei oikein aukea mistä varsinaisesti on kysymys.
- Anonyymi
Kauhoittumista niin paljon, en kestä enää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä34913422 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk66788- 54773
- 38745
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä168727Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma27678Miia Heikkinen avautui !
Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa62647- 47644
- 57638
- 54617