Keskon haasteet

Tämän vuoden huhti-kesäkuussa vertailukelpoinen liikevoitto oli reilut 178 miljoonaa euroa, kun se vuosi sitten samana ajanjaksona oli yli 207 miljoonaa euroa.

Nyt pitää maksaa tuottajille vähemmän ruoasta!
3147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ilman muuta pitää ryövätä enemmän ruoan tuottajilta.

Äänestä
  • Keneltä muulta sitten?

    Äänestä

Saisivat parempia rakennuksia tehdä, kun eihän näissä nykyisissä halleissa mitään järkeä ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tämän vuoden huhti-kesäkuussa vertailukelpoinen liikevoitto oli reilut 178 miljoonaa euroa, kun se vuosi sitten samana ajanjaksona oli yli 207 miljoonaa euroa.

Nyt pitää maksaa tuottajille vähemmän ruoasta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu