Minun päiväni alkaa Pasasella ja seuraavassa tänään ja näin.
Olen niin kiinnostunut Pasasesta että olen alkanut lukemaan myös joka aamu Hankasalmen sanomia.
Pasanen ei voi mennä Hankasalmella metsään. Siellä on nähty susi tammikuussa.
https://www.hankasalmensanomat.fi/paikalliset/6980024
Susen lisäksi Pasanen muistuttaa hirvikolareista, punkeista, mäkäräisistä ja hirvikärpäsistä.
Siksipä Pasanen on asettanut itselleen ikärajan Hankasalmen metsiin ja ei poistu kotoaan kuin linja-autopysäkille matkalla Jyväskylään keskussairaalaan.
Päivän Pasanen.
2
227
Vastaukset
- Anonyymi
Muuten poimisin marjoja mutta turvonnut maksa selässä on tiellä ja Hankasalmen metsät ovat todella vaarallisia... jokin on todella siellä pielessä... pahasti... susia... kusiaisia... kettuja rapieksella... rapies kettu jos puree diapeetikkoa, silloin tulee kusiset paikat... todella ja se on aivan varmaa mikä on varmaa... voin vakuuttaa mutta vakuutus ei korvaa jos metsään haluan mennä nyt...
https://www.youtube.com/watch?v=ajjg2HQm-QA&ab_channel=Kipparikvartetti-Topic
By NumBaII 63 vuotta marjassaSama aimolla. Sitä on kielletty menemästä metsään ja toisinaan sitä on kielletty tulemasta sieltä pois. Aimolla on marja kammo ja siksi se käy metsässä pelottelemassa marjastajia kurpitsa päässä. Ei se mikään hullu ole, ihmisillä on erilaisia kammotuksia. Aimo oli kerran marjassa ja siitä se sai neljän vuoden tuomion. Marja sanoi että aimo tuli kuin puun takaa pyytämättä ja kävi mättähältä mättähälle. Aimo itse kertoi että marja kerjäsi sitä vaikka olikin piessyt aimon marja poimurilla pahan päiväisesti. Niuvaan ne sitten aimon pani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3734332Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1473756KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti992687Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92431Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei152249Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1521920Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181848- 1201826
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241409Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551105