Viisi vuotta ja sitten on vapaa

Anonyymi-ap

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000649555.html

Suomessa laki on kyllä löysä. Eka kertalaisena tämänkin tapauksen tekijä sai 10 vuotta ja istui vain viisi ja vapautui.
Kyllä on ihmishenki halpa. Viisi vuotta vain linnassa!! Se ei ole taposta yhtään mitään.
Kannattaa harkita jos haluaa ajastaan eroon että kärsiikö loppuelämän tossun alla vai tekeekö verityön ja viettää valtion hoivissa viisi vuotta. Sinä ajassa voi opiskella, laittaa hampit hyvään kuntoon, kuntoilla ja sitten kun vapautuu niin uutta eukkoa etsimään

7

578

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näin kertoo itse kriminalisti

    • Anonyymi

      Suurin osa selviää ehdollisella. Naurettavaa. Eihän se ole mikään rangaistus, elämä sujuu kuten ennenkin trolloloo.

    • Anonyymi

      Vanha vinkki, jos tapat jonkun, niin tapa se autolla yliajaen. Sitten juo puolen litran Kossu ja kun poliisi tulee olet nii kovassa humalassa että se on lieventävä asia.
      Sitoudut terapiaan ja päihteetömyyteen ja kadut ihan hirveästi, nii taposta et saa kuin 4 v. ja siitä istut puolet + saat päihdekuntoutusta ja siirryt vuoden jälkeen päihdekuntoutus yksikköön. Pois suljetusta laitoksesta.

      • Anonyymi

        Sinähän sen tiedät holisti kriminalisti


    • Anonyymi

      Turhasta ei tuomioita Suomessa saa., Niin makaa kuin petaa.

    • Anonyymi

      Kuninkaallisen Prinssi Anteron malliin voipi sitä olla pimeässä huoneessa telkkarin ääressä häpiämässä. Kun tulee isosti töpättyä. Tehtyä monta seksirikosta. Anttro taisi kalastaa äitinsä lompsasta rahaa mutta kaveri-Epsteini hyppäsi kiikkuun.

    • Anonyymi

      Paremmissa perheissä selviää näin. Mutta Antrewista ei ole mihinkään. Miten se niin töppäsi tämä Antrow. Jäikö koulut kesken. Ei järki juokse.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      280
      10326
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      245
      6006
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5434
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      98
      5066
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3325
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      9
      2714
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2622
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      17
      2444
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2304
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      382
      2227
    Aihe