Tämän tilanteen takia. Minä tosissani yritin ja tiedän että tämä tilanne sattuu sinuunkin. Molemmat taidetaan olla niin jääriä ja jollain tavalla samaantapaan ujoja. Miksi on niin vaikeaa sanoa että rakastan sua mitä me nainen pelätään? Olet kokoajan mielessä enkä voi keskittyä mihinkään... Harmittaa että et uskalla viestissä avata tunteitasi sen justiin olen uskaltanut laittaa enpä juuri viimeaikoina muuta. Mitä me oikeasti tehdään?
Mää oikeasti vielä kuolen
Anonyymi-ap
511617
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 51
Vanhimmat
Tätä se elämä on parhaimmillaan...
en mää tierä mitä tässä nyt sitten tohtisi touhuta. pistäisikö sitä ihan hösseliksi😏
Tsemppiä kyllä se siitä, kokemuksen rintaäänellä! Olen huomannut että tämä palsta on tämmöinen viimeinen paikka, jonne kaikki tunteet lopulta jää koska täällä on aika monta toivotonta tarinaa ja tunteita. Jos toinen ei vaan tunne mitään niin se on aikansa ikävöitävä ja sitten tehtävä jotain muuta.
Pitäisi kait eka nähdä niin voisi jotakin tapahtuakin, aikakin vähän hipsuttelua sitten nyt aluksi.... ehkä sitä nyt syksyllä tapahtuu.... ei nyt mennä kuolemaan ennen sitä. On ihan mukavaan uskoisin.
Rakastan niin paljon sinua ❤️
Sanon sinulle henkilökohtaisesti sen🤍
Odotan rakas sitä minäkin vastaan sitte ja sanon sen sinulle ❤️
Koska sinä ja minä olemme, voisi sanoa, hierarkkisia, en uskalla kirjoittaa ensin. Jos olen väärässä tunteidesi suhteen, se virhe aiheuttaa minulle ongelmia. Toivon, että ymmärrät 🙂
Ymmärrän joo. En minä sinulle mitään ongelmia aiheuta se on varma kaikkea hyvää vaan toivon ja et ole väärässä etkö muka huomannut miten tänään yritin kun oltiin hetki kahden mutta en uskaltanut sanoa.
Ymmärrän 😊
Kiitos :)
Ehkä molemmat on luonut niin täydelisen kuvan kaikesta tahoillaan..
Mutta kumpikin tietää miten todellisuus voi rikkoa kaiken pieniksi murusiksi ..
Asiat ei mee niiku ajatteli sun muuta
Eikä ole halua rikkoa unelmasi..
Olet kai sen naisen kanssa jotenkin sammallatavoin rikki aikasempien kokemusten johdosta etkä uskalla kertoa ja hypätä kun viisaana ihmisenä tiedät jo riskit...
Mahdollisia vaihtoehtoja miten asiat menevät
Unelmatkin ovat joskus todella kauniita ...
Ja voimasnuttavia.
Sen loppuunkulutetun onnen yhdessä kuolemaan saakka kokemisen siaan tarinat voi jatkua toisilla tavoillakin ..
On harvinainen sattuma että kaikki menisi niiku romanttisissa tarinoissa ...
Sinä taidat olla aina jalat maassa tyyppinen
Myös rakkaudessa .
Älä siis pelkää sitä mitä olet .
Toivon myös että se nainen jota mietit ymmärtä sinua ...
" haluat häntä mutta pelkäät rakastua"
Naiselta Sivusta
Ei se siitä ole kiinni. Vaan jos olenkin väärässä niin vähän noloa.
Kyllä on sitten ujoa porukkaa.
Ei kannata mennä kertoon käy huonosti nimerkillä kokemista on yli puolivuotta tunteiden tunnustamisesta.
Sanosin hönöä porukkaa, jos tämä miehen jatkuva kiertokirjeily itsensä kanssa on uskottavaa. Kommentti ei ole ikävä sitä taustaa vasten, että toisia kunnioittava ihminen ei nimittäin usko naisten kirjoittelevan esim tällaista soopaa. Toiseksi apmies kirjoittelee taas itsensä kanssa, joten no harm done siinäkään mielessä☺️
En o koskaan tavannu edes sellasta naista joka ymmärtäs miks onn sellanen kun oon si taas en ole koskaan tavannu edes sellaista ihmistä joka ymmärtäis kuinka voi olla olemassa kaltaiseni ihminen lapseni toki ymmärtävät että isiä on sen verran monta kertaa satutettu jonka takia isin on vaikea luottaa sen on itseasiassa ollu yks sellain asia johon on melko pitkälti voinu varmuudella naisten kohdalla luottaa että pettää luottamuksen jossain kohti vaikkakin se johtuu siitä että ihan yleisesti naisilla on todella huono itseluottamus/itsetunto ei se siltikään mielestäni anna oikeutta satuttaa tai loukata toista
Nii ja mä en ole se joka pelkää tunteitaan mä olen tottunu/oppinu jo et ne on ne mihin sattuu eniten kun toista osaa kunnolla satuttaa siks mä opettelin tunteeni piilottaan siksi mua ei pysty satuttaan vaikka sitä kuinka yrittäskin opin senkin kuinka pystyy toisen elämän pilaamaan halutessaan täydellisesti tekemättä itse yhtään mitään antaa tämän elää niissä kosto fantasioissaan (antaa toisen luulla että se sattuu muka kun tämä kostaa jotain olematonta) ei itse edes kerkiä huomaamaan kuinka nopeasti pilasi maineensa täydellisesti suomalaiset kun on siitä korrekteja että harva uskaltaa edes kysyttäessä sanoa totuutta päin naamaa niin kuin minä
Allekirjoitan tuon, odotukset meni ohi todellisuuden tunnehöyräkässä ja ei osannut nähdä heti alkuun muita vaihtoehtoja mitä vois olla, hän kyllä jotain hädissään ehdotti ja minä en kuunnellut, oli siinä hetkessä kyllä muutakin häiriötä, hänen vapaudenmenetyksen pelko? Sai hänet käyttäytymään sillein että koin mustasukkaisuutta, ehkä aiheesta mutta myös ilman.. Niinpä käy alkuun kun tunteet suurimmillaan, ei siinä järki pelaa ja aiheutin hädissäni hänelle samaa kun puhuin muista juuri kohtaamistani naisista, hän hätääntyi niistä varmaan vaikkei niissä ollut mitään minua todellisuudessa kiinnostavaa ja soppa toi sitten tänne selvittelemään päätä. Häntä ikävöin edelleen mutta tuli hiljaisuus irl. Yhteyksiin... 🥺Sivusta mieheltä
Ei tehdä asioita liian vaikeita, tilanteet lipuu jos on lipuakseen.
Ei me oteta vakavasti tätä, sellaista huvittelua lähinnä.
No eikö oteta...😁
Oliko kaikki vain iso vitsi sittenkin...
Ei jumalauta 🤣
Naiselta sivusta.
Vitsi? Ei tämä siltä tunnu. /Sivusta
Olet oikeassa. Pidän sinusta vaan niin paljon että olen jopa säikähtänyt miten paljon oikeasti minulle merkitset.
Miltäs se sitten tuntuu?
Sun kanssa on niin helppoa, ihastus vaivihkaa on muuttunut rakkaudeksi. Vaan itse ainakin pelkään että rikon jotain meidän väliltä mikäli tunnustan tunteeni. Koitan niitä kyllä tukahduttaa kaikin keinoin.
-N
Rikot jos et tunnusta, mikä ihmeen tunteiden hautomo tää Suomi on
Minä olen vasta ihastunut. Me emme ole edes puhuneet vielä mistään. Rakastumiseen tarvitaan toisen tuntemista, kokoinen kaikkineen, muuten se ei kestä vaan loppu ensimmäiseen vastoinkäymiseen.
Haluan tuntea miehen perinpohjin ennenkuin voin sanoa että rakastan.
Täydellinen ei todellakaan tarvitse olla. Viat tekevät ihmisestä persoonallisen ja toisessa täytyy olla jotain karismaattista johon sydän rakastuu.
Myös hieman uskallusta myöntää omat heikkoutensa, mutta ei saa jäädä niiden varjolla pelkäksi säälin kerjääjäksi.
Hieman tervettä hulluutta olisi myös hyvä olla, se pitää minut varpaillani.
Tärkeintä kuitenkin sitoutuminen uskollisesti ja rehellisesti hänen johon on tunteita ja valmis rakastamaan ilman epäröintiä ja puhtain sydämin.
Rakkaus on ihmeellistä. Siitä voi jopa kärsiä. m>n
i hanasta tykkään paljonkin…
lisääm
tilanne on minkälaisen suhteen kannalta vain haastava, mutta mahdollinen…
Aloitus ei ole minulta sitten. Asia näin tehty selvääkin selvemmäksi :)
Molemmat on steriilejä?
Sterilisoituja?
Totakin tuli joskus harkittua mu kun miehellä tuokaan ei ole sataprosenttinen ni tulin siihen tulokseen et fiksumpaa ol tekemättä saattas vaikuttaa toimintaankin jotenkin ja mistä sitä tietää jos vie joskus kohtaa sellaisen jonka kanssa on hyvä olla ja tämä sattuukin vie haluamaan lapsen ni ei tartti ainakaan toimivaa suhdetta sen takia päättää etteikö itse olisi kyvykäs siihi
Kykyjen epäilys?
Ei tämä minun kyvyistä, osaamisesta tai koulutuksesta riipu, sen tiedän. -sohvalta
Voiko mies olla rakastunut kahteen?
Toiselle kertonut, toiselle ei uskalla.
Ei.
Mietin tätä aloitusta kuinka se on juuri niin kuin omat ajatukseni yhtä miestä kohtaan. Katse kertoi minulle että saattaa olla etten ole ajatuksieni kanssa yksin. Jos on pienikin mahdollisuus että hän käy täällä, kirjoitin viimeiseen wa viestiin väärin sanan lämmin. Lämpimät on ajatukset hänestä ja pää pehmentynyt näistä helteistä. Enkä todellakaan tiedä mitä muuta tehdä kuin kärsiä. Tähän voi sitten vastata vaikka sillä virheellisellä muodolla.
Kukakohan mahdat olla. Ilman sitä tietoo et saa vastausta varmaan asiaan.
Ei ainakaan sulle ei murre täsmää.
Jos tuo viestisi on avioliitossa olevalle niin ohi ja otan osaa.
Voihan sitä suoraankin kertoa jos on onnellinen.
Jatkat elämääs miksi tuhlata aikaansa mahdottomaan kun ei toinen kerta vastaa vai etkö vielä kerenny pillua saaja
Nämä on niin niin surullisia, mistä se ikinä johtuukaan kelläkin!
niin mäkin, siks nyt tauko tästä 🙂
Mitä sä et ymmärrä
Keksittyjä lorujas, ovat niin sairaita ku olla voi! Vai elääkö harhoissa toi ns mies, luoja yksin tietää!
Aivan aluksi pitää yrittää nähdä toinen jossain kahden kesken, että juttelu pääsisi alkamaan. Täällä on liikaa häiriötekijöitä, joista saa väärän käsityksen. Monella muullakin on sama tilanne. Naiselle. m>n
Ottakaa ne lääkkeet. Ei niitä turhaan ole määrätty.
Lääkkeiden kanssa pitää olla tarkkana, ettei ota vahingossa liikaa.
Selvitä ensin omat tunteesi ja sen jälkeen voit paljastaa ne rakkaallesi. 🍸