Liikun päivittäin, syön kuitua ja kasviksia, juon riittävästi. Mutta niin vain iski ummetus mökillä jossa ulkohuussi ja oven takana jono. Kun kiireellä pitää käydä, jättää toimitus kesken tai pidättää.
Microlaxia oli varuilta mukana, ei tunnu auttavan. Monen nopean ja turhan huussipyrähdyksen jälkeen hanurin kipuun piti ottaa särkylääke.
Kenelläkään omaa kokemusta ja hyviä apuvinkkejä?
Äkillinen ummetus
4
557
Vastaukset
- Anonyymi
Kamalaa. Kotona on asiat paremmin.
- Anonyymi
Oletko kokeillut chian-siemeniä? Saa ruokakaupoista tai halvemmalla Luontaistukusta. Eli otetaan ruokalusikallinen siemeniä, jotka annetaan turvota vedessä n.45min. Itselläni ainakin auttanut. Noissa on se juttu, ettei siis oteta siemeniä suuhun ja nestettä perään, koska se voi tukkia ruokatorven pahimmillaan!
- Anonyymi
kokeilepa colonic plus kapseleita. pernillauute luontaistuote. käytän jatkuvasti ja vatsa toimii normaalisti. mulla oli kova ummetus ja kokeilin kaikkea mahdollista lääkettä, mutta ei auttanut. sitten kokeilin colonic plussaa, niin vatsa toimii niinkuin pitääkin, ei ummetusta eikä ripulia. olen käyttänyt jo puoli vuotta joka päivä yksi kapseli.
- Anonyymi
colonic plus, vatsan rauhoittaja perillauute toimii
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1981529
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58951- 85902
- 53826
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10730Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t264728Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä338681Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58664Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74656