Horoskoopistani..

tietämätön rapunainen

En ole aikasemmin tutkinut tarkemmin horoskooppeja/astrologiaa, kiinostunut olen kyllä. Kiinnostaisikin tietää omasta horoskooppimerkistäni kaikki mahdollinen.
Olen siis syntynyt Lappeenrannassa 23.6.84
Kellonaikaa ei ole tiedossa. Mutta jos joku osaisi ssivitää minua näissä "nouseva kuu" ym. jutuissa.
Vai tarvitaanko niihin juuri kellonaika?
Kiitos paljon jos vaivauduitte auttamaan :)

2

574

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaan nousevamerkki ja kuumerkki! Voit selvittää tuon kellonajan sairaalasta jossa olet syntynyt sillä karttaa varten aika tarvitaan! Astro.fi sivuilta löydät tietoa kellonajan löytämisestä kohdasta kartta ja pikatulkinta.

    • Leo

      kannattaa varmaan aloittaa siitä, että menet kirjostoon jaluet ainakin muutamsta lehdestä esim. viikkohoroskoopin. sitten etsit luonnehoroskooppikirjan ja luet horoskooppimerkkien luonteesta siitä.. näin itedä tmikä ero niillä kahdella on. ja jos et vielä tiedä omaa merkkiäsi, niin usein lehdissä on rajattu esim. kauris (pvm.-pvm)ja katsot minkä merkin ajanjakson kohdalla olet syntynyt.. todennäköisesti olet kaksonen tai rapu.. en muista vaihtumispäivämäärää.. mutta näistä kannattaa ainakin aloittaa.. jotta perusasiat tiedät.. sitten vain astro.fi:n sivuille lukemaan muutakin kivaa tietoa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      113
      1135
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      864
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      679
    4. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      275
      642
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      77
      608
    6. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      62
      600
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      104
      584
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      523
    9. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      522
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      90
      453
    Aihe