Koraanikoulutieto oli taas täyttä humpuukia.

Anonyymi-ap

Moktar.Gubta
2024-07-28 08:07:22

"Miksi suomeen ei ole rakennettu suurmoskeijoita ja koraanikouluja."
Ehkä se on lopultakin niin, että huutelu on tärkeämpää kuin huudeltava asia.

Itse olen elänyt siinä uskossa, että parempi on miettiä ensin, tarkistaa tarvittaessa faktat ja vasta sitten julistaa omaa mielipidettä ääneen. Usein on parempi vain kuunnella. Herra on luonut ihmiselle kaksi korvaa, mutta vain yhden suun, jotta ymmärtäisimme kuunnelle enemmän ja puhua vähemmän.

Kuten täällä jo kerrottiin, Suomeen on rakennettu moskeija. Se on rakennettu vieläpä uskonnollisen yhteisön omin varoin. On sitten vain katsojan silmissä se, onko moskeija suuri vai pieni. Uskoisin että laupias ja armahtavainen Jumala kyllä kuulee rukouksen, vaikka se olisi lausuttu hieman pienemmässäkin pytingissä.

Koraanikoulutieto oli taas täyttä humpuukia. Koraalikoulu ei tarvitse sakraalirakennusta vaan paikan, jossa se voi toimia.
Lue tästä ja opi:
https://www.rabita.fi/koulu/

Parhain terveisin, Moktar. ;)
Äänestä

4

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pahamaa

    • Anonyymi

      oulun prinssi sai taas tuomioita-islam mies?

    • Anonyymi

      moktarilla on kehityshäiriö-kuusi suuta...eli kirjoittajaa

      • Anonyymi

        Tekoäly on jees


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      121
      8476
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      423
      7708
    3. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      9
      5305
    4. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      82
      4959
    5. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      4749
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      217
      3155
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      2994
    8. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      35
      2876
    9. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      73
      2840
    10. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      24
      2496
    Aihe