Tapahtumaton tori

Oylaisissa oli matkkinat.
Missä Haapavetisten markkinat? Kylä kuolee tätä menoa. Toripintaa löytyy, mutta ei tapahtumien järjestäjiä.
16626
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Tiesitkö? Haapaveellä on Haapaveen Tapahtumatori!

Äänestä
  • Ehkä pitäisi perustaa vielä viides tori?

    Äänestä

  • Tapahtumat ON jääneet vähiin

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Tapahtumat ON jääneet vähiin

    Tapahtumat ON vai tapahtumaton😊

    Äänestä

Oylainne on Oulainen ja Haapavesi on Haapavesi niitä ei voi verratakkaan. Toinen on raytatiekaupunki toinen ei.

Äänestä

11.53
Oletpa lapsellisella tasolla.
Monelle tulee älypuhelinta näppäillessä kirjoitusvirheitä, kun isolla sormella osuilee viereiseen kirjaimeen tahtomattaan.
Moni kirjoittaa kiirellä, eikä tuotosten ole tarkoitus ollakaan mitään äidinkielen oppikirjaa.
Jollakin saattaa olla lukihäiriö tai iäkkäämmällä koulutusta vähemmän ja virheitä tulee.
Mitä sitten?
Suurin osa ihmisistä älyää kiinnittää huomionsa asiasisältöön eivätkä rivinväleihin ja muotoseikkoihin. Turhan hirnujalla täytyy olla heikko itsetunto, kun löytää ilonsa kirjain virheestä. Jep, varsinainen älykkö ( viimeinen lause oli sarkasmia ja sitäkään hän tuskin ymmärtänee).

Äänestä
  • Kaupunni tarvitsee toimivaa torielämää !!!

    Äänestä

Haapavesi on tuppukylä.

Äänestä

Missäpäin on oy oyläinen😁

Äänestä

Toritapahtumat entiselle paikalleen, elikkä Liikuntahallin aukiolle, joka on suurin, näyttävin ja helposti kuljettavin, näkyvällä paikalla.

Äänestä
  • Kylläpä onkin näkyvällä paikalla kaiken mitä on koko " keskustan" ja neljä toria näkkee yhellä silimäykdellä plus halapahallin lisäksi.

    Äänestä

  • Siinähän on nykyään enemmänkin tilaa. Viis nuorista.

    Äänestä

Tapahtumia on kun tuodaan ne paikalleen ja rytkäytetään käyntiin. Näin saadaan hupia!

Äänestä

Nyt mahtuu rytkäyttään ja oikein kunnolla Liikuntahallin alueelle, elikkä KESKUSAUKIOLLE tällä KESKUSAUKIOLLA on hyvä ja esteetön kulkeminen moneen suuntaan, kaikki tapahtumat keskittää tuonne alueelle.

Äänestä
  • Hupi Haapaveen tosikkovessa lie tuontitavaraa?

    Mistäköhän se pitää tuotattaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Hupi Haapaveen tosikkovessa lie tuontitavaraa?

    Mistäköhän se pitää tuotattaa?

    Olihan siellä Karsikkaalla ne sonnanluonnin MM-kisat.


    Ei muuta ku rytkäyttää tämä hupi keskusaukiolle ja karsinnatg muille toreille niin kyllä kansaa tulee katsomaan muistakin maakunnista.

    Ainoa puute lienee tuo pieruhumppaorkesteri joka paskatansseja säestelisi..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oylaisissa oli matkkinat.
Missä Haapavetisten markkinat? Kylä kuolee tätä menoa. Toripintaa löytyy, mutta ei tapahtumien järjestäjiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu