Vielä ehtii tunnustamaan maston kaataja!

Anonyymi-ap

Törkeä vahingonteko, törkeä viestiliikenteen häirintä.
Linnareissu tulee. Parempi olis käydä tunnusta massa pikapuoliin niin vois selvitä ehdonalaisella mutta jos kiinni jää eikä ole käynyt tunnustamassa niin kovempi on rangaistus.

7

666

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kertoisitko lisää, esim. tapahtumapaikka ja -aika? Paikallinen media vaikenee valikoivasti konnuuksista ja myyräntöistä.

    • Anonyymi

      Niinpä niin, Suomi juuri Venäjällä tuomittiin kansanmurhasta, outoja tyyppejä hiipii vesitorneilla, kyberhyökkäyksiä tietoverkkoihin suunnataan. Onko siis ihme jos joku masto kaatuu.
      Toisaalta joku "metallinkerääjä" on saattanut hörhöpäissään miettiä että tuon kun alas rysäyttäisi voisi sieltä löytyä melkoinen apaja kuparikaapelia.
      Vai kyllästyikö joku maston lähiasukas sinne tapahtuvasta yöllisestä liikenteestä joka aiheutuu maston mainostamisesta tietyllä karttasivulla jossa haetaan pienemmille "mastoille" kaatajia. Tuohan sijaitsee sen tunnetun Janakkalan levarin lähellä.
      Helppo sinne on kyberhyökkääjänkin hiipiä siitä levarilta kun oikein karttaankin on merkitty mistä löytyy.

      • Anonyymi

        Taitaa olla metelin syynä protesti juurikin näiden pienempien mastojen kaatajien vuoksi joissa tummempaa pusikkoa ympärillä.

        Valtamediahan ei voi kirjoittaa haureudesta kaiketi.


    • Anonyymi

      Akkurälläkkä taskuun ja vaijjeri poikki,kohta rysähtää jossain päin taas.MASTO KAATUUUU!

    • Anonyymi

      Taitavat olla jo kaukana, ehkä ulkomailla? Selvisikö vesitornit ja muut jutut.

    • Anonyymi

      Wau ku jännittää

      Tuiman ja yrmeän ilmeen viranomainen on hurjana.

      Kellekään tunnusteta yhtikäs mitään ja suomalaiset itsekeskeiset jätekansalaiset velkoineen joutukoon asumaan vaikka suolle.

      • Anonyymi

        Janakkala pistää tietysti Hämeenlinnan maksamaan tuon maston!


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      97
      17137
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      39
      9913
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      29
      4911
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      233
      3865
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3123
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      14
      2820
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      110
      2771
    8. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      25
      2712
    9. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      50
      2607
    10. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      2480
    Aihe