Vielä ehtii tunnustamaan maston kaataja!

Anonyymi-ap

Törkeä vahingonteko, törkeä viestiliikenteen häirintä.
Linnareissu tulee. Parempi olis käydä tunnusta massa pikapuoliin niin vois selvitä ehdonalaisella mutta jos kiinni jää eikä ole käynyt tunnustamassa niin kovempi on rangaistus.

7

678

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kertoisitko lisää, esim. tapahtumapaikka ja -aika? Paikallinen media vaikenee valikoivasti konnuuksista ja myyräntöistä.

    • Anonyymi

      Niinpä niin, Suomi juuri Venäjällä tuomittiin kansanmurhasta, outoja tyyppejä hiipii vesitorneilla, kyberhyökkäyksiä tietoverkkoihin suunnataan. Onko siis ihme jos joku masto kaatuu.
      Toisaalta joku "metallinkerääjä" on saattanut hörhöpäissään miettiä että tuon kun alas rysäyttäisi voisi sieltä löytyä melkoinen apaja kuparikaapelia.
      Vai kyllästyikö joku maston lähiasukas sinne tapahtuvasta yöllisestä liikenteestä joka aiheutuu maston mainostamisesta tietyllä karttasivulla jossa haetaan pienemmille "mastoille" kaatajia. Tuohan sijaitsee sen tunnetun Janakkalan levarin lähellä.
      Helppo sinne on kyberhyökkääjänkin hiipiä siitä levarilta kun oikein karttaankin on merkitty mistä löytyy.

      • Anonyymi

        Taitaa olla metelin syynä protesti juurikin näiden pienempien mastojen kaatajien vuoksi joissa tummempaa pusikkoa ympärillä.

        Valtamediahan ei voi kirjoittaa haureudesta kaiketi.


    • Anonyymi

      Akkurälläkkä taskuun ja vaijjeri poikki,kohta rysähtää jossain päin taas.MASTO KAATUUUU!

    • Anonyymi

      Taitavat olla jo kaukana, ehkä ulkomailla? Selvisikö vesitornit ja muut jutut.

    • Anonyymi

      Wau ku jännittää

      Tuiman ja yrmeän ilmeen viranomainen on hurjana.

      Kellekään tunnusteta yhtikäs mitään ja suomalaiset itsekeskeiset jätekansalaiset velkoineen joutukoon asumaan vaikka suolle.

      • Anonyymi

        Janakkala pistää tietysti Hämeenlinnan maksamaan tuon maston!


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      60
      5665
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      218
      3733
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2478
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2416
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1318
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      67
      1094
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      91
      1086
    8. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1069
    9. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      1052
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      985
    Aihe