Karjannousemantien Kalle, labradoninnoutaja

Anonyymi-ap

Meillä on rotukoira,narttu. Nyt juoksuaika. Tykkäisi olla pihalla,mutta pitää kokoajan vahtia, ettei vain Kallekoira tule temppujaan tekemään. Harkinnassa on rikosilmoituksen tekeminen. Hirveä stressi, ettei koira saa sekarotuisia pentuja. Jos Kallekoira vielä tulee pihallemme ja pahin tapahtuu, Kallen omistajat saavat vastata kaikista kuluista eli eläinlääkärin koiramme raskauden keskeytyksestä ja myös tulonmenetyksestä, joka olisi huomattava summa, jos koiramme lisääntyisi oman rotunsa kanssa. Kenenkään muiden, kuin Rostedien koira Karjannousemantiellä eivät kulje irrallaan. Aikamoista välinpitämättömyyttä. Seuraavan kerran, kun Kallekoira tulee meille, otan sen kiinni ja vien löytöeläinkotiin Eurajoelle.

5

950

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kallekoirat on lähes poikkeuksetta homoseksuaaleja, joten sen suhteen ei tarvitse pelätä rodun sekoittumista. Hyvin harvinaista että naaras päästäisi sellaisen lähelleen, sillä luontoäiti on antanut myös eläinnaaraille lisääntymisvietit, jotka eivät tietenkään aktivoidu havaitessaan viallisen yksilön feromonien erityksen.
      Samaa sukupuolta olevien kanssa ne yleensä kulkevat laumoissa, ja yrittävät lisääntyä keskenään häiriintyneen feromoniviestinnän vuoksi, mutta siitä ei tarvitse teveiden yksilöiden olla huolissaan.
      On rekisteröity joitain tapauksia, että myös naaraan feromonin tunnistamisjärjestelmässä on havaittu häiriötekijöitä, joten jokunen poikkeus on olemassa. Vialliset yksilöt ovat tämän vuoksi pariutuneet keskenään.
      Tällaisessa tapauksessa feromonikriisit aiheuttavat yleensä niin paljon eripuraisuutta, että pian jälkeläisen synnyttyä naaras ajaa koiraan pois jälkeläisen luota, ja tämä palaa takaisin kaltaistensa laumaan.
      Laumoissa kulkeminen on jo sinällään merkki naaraalle poikkeavasta sukupuolisesta standardista, aivan kuten on myös ihmisillä. Yksinhuoltajuus on rankka lopputulos.

    • Anonyymi

      Kallekoira on ollut mielestäni useita kertoja ehyllä.

    • Anonyymi

      Onko kalle ollut katkolla?
      Tekis sen alueen monelle muullekkin hyvää..

      • Anonyymi

        Varo enempi sutta jos se tulee ja jornauttaa sun nartukoiran paksuksi.


    • Anonyymi

      Pidä rakkisi kiinni ja sisällä!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe