Karjannousemantien Kalle, labradoninnoutaja

Anonyymi-ap

Meillä on rotukoira,narttu. Nyt juoksuaika. Tykkäisi olla pihalla,mutta pitää kokoajan vahtia, ettei vain Kallekoira tule temppujaan tekemään. Harkinnassa on rikosilmoituksen tekeminen. Hirveä stressi, ettei koira saa sekarotuisia pentuja. Jos Kallekoira vielä tulee pihallemme ja pahin tapahtuu, Kallen omistajat saavat vastata kaikista kuluista eli eläinlääkärin koiramme raskauden keskeytyksestä ja myös tulonmenetyksestä, joka olisi huomattava summa, jos koiramme lisääntyisi oman rotunsa kanssa. Kenenkään muiden, kuin Rostedien koira Karjannousemantiellä eivät kulje irrallaan. Aikamoista välinpitämättömyyttä. Seuraavan kerran, kun Kallekoira tulee meille, otan sen kiinni ja vien löytöeläinkotiin Eurajoelle.

5

935

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kallekoirat on lähes poikkeuksetta homoseksuaaleja, joten sen suhteen ei tarvitse pelätä rodun sekoittumista. Hyvin harvinaista että naaras päästäisi sellaisen lähelleen, sillä luontoäiti on antanut myös eläinnaaraille lisääntymisvietit, jotka eivät tietenkään aktivoidu havaitessaan viallisen yksilön feromonien erityksen.
      Samaa sukupuolta olevien kanssa ne yleensä kulkevat laumoissa, ja yrittävät lisääntyä keskenään häiriintyneen feromoniviestinnän vuoksi, mutta siitä ei tarvitse teveiden yksilöiden olla huolissaan.
      On rekisteröity joitain tapauksia, että myös naaraan feromonin tunnistamisjärjestelmässä on havaittu häiriötekijöitä, joten jokunen poikkeus on olemassa. Vialliset yksilöt ovat tämän vuoksi pariutuneet keskenään.
      Tällaisessa tapauksessa feromonikriisit aiheuttavat yleensä niin paljon eripuraisuutta, että pian jälkeläisen synnyttyä naaras ajaa koiraan pois jälkeläisen luota, ja tämä palaa takaisin kaltaistensa laumaan.
      Laumoissa kulkeminen on jo sinällään merkki naaraalle poikkeavasta sukupuolisesta standardista, aivan kuten on myös ihmisillä. Yksinhuoltajuus on rankka lopputulos.

    • Anonyymi

      Kallekoira on ollut mielestäni useita kertoja ehyllä.

    • Anonyymi

      Onko kalle ollut katkolla?
      Tekis sen alueen monelle muullekkin hyvää..

      • Anonyymi

        Varo enempi sutta jos se tulee ja jornauttaa sun nartukoiran paksuksi.


    • Anonyymi

      Pidä rakkisi kiinni ja sisällä!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      122
      4845
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      185
      4518
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      118
      1956
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1721
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1482
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      7
      1279
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1225
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      75
      1145
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1065
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      1008
    Aihe