Onko pinnasänky totuudessa?

Hän innostui roomalaiskatolisen Juuso Lehtolan sanomasta!
9222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jopa Ylipapit ja Pilatus olivat hetken kamuja kun oli niin ilkeä se heidän yhteinen vihollinen.

Äänestä

Se minkä luin Hänestä en osannut liittää tuohon Rooman porttokirkkoon, kaikkien Mafian rahastojen hoitajaan.

Alun perin se oli Banco di Santo Spirito (sanatarkasti Pyhän Hengen Pankki) oli Vatikaanissa vuosisatojen ajan toiminut pankki. Sen perusti paavi Paavali V vuonna 1605,[1] ja se oli aikoinaan Euroopan ensimmäinen valtionpankki, Rooman ensimmäinen julkinen talletuksia vastaan ottava pankki, ja ennen vuoden 1992 fuusiota vanhin yhtäjaksoisesti toiminut pankki.

Toinen rinnan oleva pankki on, bilaare joka on Mafian Pankkin ja mm. bedofilia on siellä kehitetty huippuunsa ja sen mielti toinen Jumala rahan seurakunta SRK.


Ei kiinnosta ne yhteyden ollenkaan.

Äänestä
  • pinnasänky on väärä profeetta panthemon.

    Äänestä

  • se on bilar, se on kunnollinen Jumalan pankki.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    se on bilar, se on kunnollinen Jumalan pankki.

    bilaaren on bundes bank.

    Äänestä

Saahan sitä innostua. Mä en oo erityisen innostunu ollu kyllä Pinnasängyn jutuista tällä palstalla, valitettavasti. Niissä ei näy oikein mun silmään aito tahto vanhoillislestadiolaisten kääntymykselle, lähinnä ainoastaan tahto heidän pilkkaamiselle. Saattaa olla että olen väärässä, mutta näin koen enkä siksi kyllä Pinnasängyn kanssa aio kovin nopeasti alkaa minkäänsorttista yhteistyötä tekemään.

Äänestä
  • Hyvin todettu ja sanottu.

    Äänestä

  • Kavahtakaa harhapastoria.

    Äänestä

Miten minä siihen Porttokirkkoon kerroin innostuksesi, mutta Lehtolalla oli joitain ajatuksia, joihin katsoin voivani yhtyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hän innostui roomalaiskatolisen Juuso Lehtolan sanomasta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu