IS:
Uusi käänne Ylen monimuotoisuuskohussa – juontaja Lloyd Libisolle kovat seuraukset
YleX:n juontaja Lloyd Libiso syrjäytettiin ohjelmansa juontopaikalta, ja Yle-pomo paljastaa nyt syyt. Taustalla on kiivas keskustelu Ylen järjestämistä monimuotoisuuskoulutuksista.
Kommentti:
Syrjäyttämisestä voisi todeta, että se on vastoin sitä "monimuotoisuutta" , joka on ilmeisesti Ylessäkin suurta huutoa.
Eli Yle toimi tavallaan kuin monimuotoisuuskoira, joka syö omaa häntäänsä.
YLE SYÖ OMAA HÄNTÄÄNSÄ
Anonyymi-ap
2
258
Vastaukset
- Anonyymi
Toimittajan kannattaa viedä asia oikeuteen,se että kertoo totuuden ei voi olla syy poistaa kaveri sovitusta ohjelmasta. Kyseessä on sopimusrikkomus,ja TAATUSTI yle joutuu maksamaan laittomuuksista. Koko YLE pitäisi lopettaa kun paljastui hämärähommat,jotka vielä kiellettiin. Veronmaksajien ei kuulu olla maksajina suojatyöpaikan ylläpitämisessä.
- Anonyymi
Ainakin on tullut todistetuksi,että miksi koko lafka on vasemmistolaista propagandaa täynnä. Puoluettomuus on vain sanahelinää,minkä tolkun katsoja on voinut havaita jo aikoja sitten..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2035181Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813676Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers113440SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt623132SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun373110SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412326Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042295Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?302152Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762120Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922059