Olympialaisissa tapahtuu ennätyksiä tämän tästä, mutta vain yksi voi olla maailman paras. Hän on kaikkien asenne ja näkemysmiesten äiti, Puppe Pasanen!
Mies joka oppi uimaan vauvauinnissa ja paukutteli Suomen ennätyksen kuusivuotiaana 25 metrin matkalle, 22 sekuntia! Syyksi huippuvauhtiin mestarismies Puppe kertoo telineeltä tapahtuneen räjähtävän loikan.
Kaikki eivät ole kuin sensei Puppe.
Suomessa uintitaito on ilmeisesti heikentynyt, sillä valitettavia hukkumisonnettomuuksia on tänä vuonna jo 58. Humalaiset ovat oma lukunsa mutta valitettavasti myös lapsia. Uimataitoon on panostettava kaikkien lasten kohdalla, sillä vaikka sitä vettä ei siinä kotinurkalla olisikaan, sen ääreen voi joutua yllättäenkin, tai tulla tilanne jossa tarvitaan uimataitoista pelastajaa.
Vauvana uimamaisteriksi - Kuusivuotiaana ME-vauhtiin!
3
182
Vastaukset 3
Aimo oli vielä lasten rattaissa kuusi toista vuotiaana taaperona tutti suussa, kun äitinsä Riston kanssa katselivat kalevalan kisoja katsomosta. Yksi rata oli tyhjä sadan kympin aidoissa ja laukauksen jälkeen aimo karkasi äidin sylistä sinne ja lähti juoksemaan kolme sekuntia muista jäljessä. Laji oli aimolle uusi ja hän kaatui kahdesti ja kengän nauhat aukesi. aimo niitä jäi sitomaan juuri ennen maali viivaa ja oli lähellä ettei norjalainen ja amerikkalainen mennyt ohi, mutta viime hetkellä aimo astui maali viivan yli ja teki uuden suomen ennätyksen.
Äiti torui aimoa ja antoi tukka pölliä ja luu nappeja, mutta leppyi hieman kun aimolle ojennettiin kulta mitali ja palkinto sekki, jolla Risto-äiti osti itselleen ja miehelleen Anteliaalle Almalle tosi paljon kaljaa ja viinaa.- Anonyymi
Älä kuseta minua taas tai emme lennä vaimoni kanssa Suomeen ollenkaan loppu viikosta!
By NumBaII 63 v, lentokapteeni
- Anonyymi
Numbaa ei kuseta! Hän ei ala vaihtareihin kenenkään kanssa! Hän on mies joka lentää silloin kun itse haluaa ja vaimo lentää kanssa silloin. Backstage passin saa vasta kun on lento kentällä eikä Numba todellakaan ala kuvaamaan niitä, koska häntä kusettaa.
Vaan eipä tule lemua Vantaalta! Oliko Numba kohtuumiljoona rivari sen minkä ostit simolta kylässä vantaan hesassa?
>§<
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty471499Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä3451269Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto331066Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s3271017- 60939
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine136904Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33821Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte195728- 61625
- 40583